de oud-gedienden in de verdediging te vinden, dit jaar in de voorhoede.' Als het niveau waarop de Al nu al zit doorgetrokken kan worden, verwacht Harms in mei opnieuw de kampioensschaal boven zijn hoofd te kunnen houden. Startproblemen Drie dagen bij elkaar in een hotel en een toernooi bij W Doetinchem. Dat was het begin van de voorbereiding van de A2 op het nieuwe seizoen. En het was zweten voor de mannen van Dick de Groot. Vorig jaar werd er in de BI fluitend gewonnen van elke tegenstander. Dit seizoen is dat zeker niet het geval. Dit bleek volgens leider Teun Bogaard onmiddellijk tijdens het toernooi in Doetinchem. 'Van Arminia Bielefeld werd met 2-1 verloren omdat ons elftal fysieke kracht miste.' Dit kwam ook tot uiting tijdens het duel tegen FC Twente (3-3). 'Het is elk jaar hetzelfde. Aan het begin van het seizoen komt de ploeg nog veel kracht te kort. Dit levert meestal veel puntverlies op. Na de winterstop lijkt het een wereld van verschil. Duels die voor de jaarwisseling nog verloren worden, worden na de winterstop vaak moeiteloos gewonnen.' Toch mag Bogaard niet klagen over de behaalde resultaten op het toernooi van Spartaan '20 in Rotterdam. Zowel Helsingborg uit Zweden, Excelsior, een ploeg uit de eigen afdeling en Norwich City werden verslagen. Slechts tijdens de finale moest Ajax het hoofd buigen voor Aalborg. De A2 is op drie spelers na de BI van vorig seizoen. Kwamé Quansah kwam over van de B2 en de keepers werden van buiten gehaald: Raoul Breinburg van DCG en Tim Orlowski van Haarlem. Zij moeten ervoor zorgen dat de A2 opnieuw kampioen wordt. 'Met deze twee uitstekende doelverdedigers en de kwaliteit van de veldspelers lijkt mij dit geen probleem,' Gebeden verhoord Rolf Grootenboer, de leider van de BI, hoopt op een spannender seizoen dan het vorige. Toen werd het elftal van Heini Otto al in maart kampioen. Bij gebrek aan tegenstand werd over elke tegenstander heen gewalst. Het was een jaar dat de leider snel wil vergeten. 'Het is nu niet zoals vorig jaar. Ook al kunnen we de andere ploegen nog niet helemaal goed op waarde schatten, toch verwacht ik een zwaarder seizoen. Maar misschien is het wel ijdele hoop.' De gebeden van Grootenboer werden voorlopig verhoord. Op de toernooien die de BI tot nu toe speelde, werd geen eerste plaats behaald. In het Duitse Bitburg kwam de ploeg die vanwege het vertrek van Heini Otto naar het eerste elftal inmiddels onder leiding staat van oud-Ajacied John van 't Schip niet verder zegt Bogaard. Of hier sprake is van Amsterdamse bluf zal in mei blijken. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 129