Een gevoelige linksbuiten Eugene Poublon door Jeroen Kleijne foto Louis van de Vuurst Eugene Poublon is de vaste linksbuiten van de zaterdag 1. Hij noemt zichzelf een creatieve speler die af en toe wat te gevoelig is. Poublon werd 24 jaar geleden in de Verenigde Staten geboren. Zijn grote droom is om in de toekomst in zijn geboorteland aan de slag te gaan als profvoetballer. 'De mentaliteit, de gedrevenheid die je daar ziet bij de meeste sporters spreekt me erg aan. Ook omdat voetbal in de Verenigde Staten een opkomende sport is, zou ik daar heel graag willen spelen. Mijn moeder woont nog steeds in Seattle en de laatste keer dat ik bij haar was heb ik al met wat coaches gesproken. Ik was bijvoorbeeld bij LA Galaxy, dat in de Major League Soccer speelt. Dat heeft nog niet tot iets concreets geleid. Ik weet in ieder geval dat ik van mijn ouders alle hulp kan krijgen, want zij hebben me altijd gesteund.' Eugene Poublon staat in de zaterdag 1 meestal opgesteld als linksbuiten, hoewel hij van oorsprong rechtsbenig is. Hij heeft veel gewerkt aan zijn linkerbeen, op advies van niemand minder dan Johan Cruijff. 'Ik heb de eerste zeven jaar van mijn leven in de Verenigde Staten gewoond en gevoetbald, in dezelfde tijd dat Cruijf bij de Los Angeles Aztecs speelde. Hij heeft toen bij onze club een paar trainingen gegeven als gasttrainer. Na de scheiding van mijn ouders ging ik met mijn vader terug naar Nederland. Na een jaartje DWS werd ik gescout door Ajax, waar ik in de El samen kwam te spelen met Jordi Cruijff. Zijn vader, die regelmatig kwam kijken en zich mij nog wel wist te herinneren, zei een keer tegen me: Eus, je moet meer met je linkerbeen AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 gaan doen. En vanaf dat moment heb ik heel veel met links geoefend.' Het mooie van zijn positie is dat je acties kunt maken om een mannetje te passeren, vindt de linksbuiten. 'Een nadeel is dat van achteruit - de nummers drie en vier - vaak de snelste weg naar voren wordt gezocht via de spitsen - negen en tien. De links- en rechtsbuiten worden dan overgeslagen en staan op een onbewoond eiland. Het liefst zou ik daarom in de as willen spelen.' Brutaler Zijn techniek, creativiteit en tactisch inzicht zijn volgens de linksbuiten goed genoeg voor een meer centrale positie. 'Minder goed bij mij is dat ik vrij gevoelig ben. Als ik problemen heb, merk je dat aan mijn spel. Volgens de trainer zou ik verder wat brutaler moeten zijn in het veld. En ik zou ook wat doeltreffender moeten worden.' Na twee jaar Ajax-jeugd speelde Eugene Poublon achtereenvolgens voor Zeeburgia, DWS, AZ (het C-team) en DCG. Mendel Witzenhausen bracht hem drie jaar geleden in contact met Dirk de Groot, de toenmalige trainer van de zaterdag 1, die hem aan zijn selectie toevoegde. Na één jaar zaterdag 1 moest hij een stapje terug doen naar het tweede, maar Co Jager haalde hem begin vorig seizoen gelukkig weer terug naar het eerste elftal. 'Dankzij de trainer heb ik meer zelfvertrouwen gekregen. Vorig seizoen had ik een goede voorbereiding en heb ik de meeste wedstrijden in de basis gestaan. Alleen miste ik door een knieblessure zeven of acht wedstrijden en daarna had ik wat moeite om terug te komen in mijn spel. Ik heb in de competitie twee doelpunten gemaakt, dit seizoen moeten dat er beslist wat meer worden. We hebben een aantal goede spelers erbij gehaald, dus ik weet zeker dat we dit seizoen wel kampioen worden.' 125

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 125