Foto: Louis van de Vuurst Boot - zijn steun en toeverlaat - drie fases: de oriëntatiefase, de spanning-en- conflictfase en de overeenstemmingsfase. 'In het begin is het vooral het aftasten, elkaar en eikaars kwaliteiten leren kennen. Daarna volgt de spanning-en-conflictfase, waarin de groep zich echt moet vormen. Daarna volgt als het goed is de overeenstemmingsfase, waarin het team echt als team functioneert en de spelers eikaars kwaliteiten benutten. Dat laatste is in het veld natuurlijk enorm belangrijk. Als ik weet dat mijn medespeler niet zo snel is en ik stuur hem vervolgens dertig meter de ruimte in, wiens schuld is het dan dat hij die bal niet haalt?' Tien keer waardevoller Als team heeft de zaterdag 1 het afgelopen seizoen meestal goed gefunctioneerd. 'Maar sommige spelers functioneren beter in het team dan anderen. Dat heeft ook te maken met het feit dat mijn spelers amateurs zijn. Amateurs willen allemaal de beste zijn, in de kantine horen hoe goed ze waren. Een speler die niet opvalt, maar steeds goed inspeelt en veel ballen onderschept kan echter tien keer waardevoller zijn dan iemand die een mooie actie maakt of gescoord heeft. Hoewel goals natuurlijk altijd belangrijk blijven...' 'Bij dit elftal werk je onder anderen met jongens uit de A1 die in mei hebben gehoord dat ze niet in aanmerking komen voor een contract. Spelers die vaak al vanaf hun twaalfde jaar bij Ajax spelen en van wie dus een jongensdroom uit elkaar gespat is.r Co Jager houdt zijn spelers voor dat ze moeten spelen met hun hart. Het allerbelangrijkste dat Co Jager zijn spelers voorhoudt is dat ze moeten spelen met hun hart. 'Het mooiste voorbeeld vind ik nog steeds Ronald de Boer, na de wedstrijd tegen Grasshoppers. Een van de beste voetballers van de wereld die daar zo zijn emoties toont. Iemand die zoveel geld verdient en nog steeds een echte liefhebber is. Dat is schitterend om te zien.' Zelf wil de zaterdagtrainer vooral veel plezier houden in het trainen, maar daarnaast is hij tevens ambitieus. 'Ik wilde altijd minimaal trainen bij een topclub en dat doel heb ik nu bereikt. Mijn volgende ambitie is om in het betaald voetbal aan de slag te gaan, als assistent of in de jeugdopleiding. Maar wat kun je nou plannen in de voetballerij?' De zaterdag 1 heeft er inmiddels drie competitiewedstrijden op zitten. Dit is het programma voor de komende weken: Zaterdag 27 september: Ajax - Geinoord/N Zaterdag 4 oktober: DVS '35 - Ajax Zaterdag 11 oktober: Ajax - Blauw Geel '55 122 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 122