De van FC Köln afkomstige Nigeriaan Sunday Oliseh, hier in actie in Ajax' eerste oefenwedstrijd van het seizoen tegen ARC, liet in de voorbereidingsfase duidelijk blijken naar Ajax gekomen te zijn met de bedoeling een vaste plaats in het elftal af te dwingen. die er nu was, was een goede, al noemde Olsen het trainingskamp voor de Ajacieden 'een harde werkweek'. Daartegenover stond veel 'gezelligheid'. 'Hier wordt aan de teambuilding gewerkt. Alle voorwaarden daarvoor zijn hier aanwezig.' Olsen eiste in de oefencampagne 'uiterste concentratie' van zijn spelers en kreeg die ook. Aan de wedstrijden zei hij in het begin nog geen enkel belang te hechten. 'We trainen twee keer per dag, de wedstrijden beschouw ik als een derde training.' Zo'n derde training vond op dinsdag 15 juli, de tweede dag van het trainingskamp, plaats in Coevorden. Overal waar Ajax verscheen voor zijn oefencampagne zaten de tribunes boordevol, zo ook bij zondag eersteklasser Germanicus, dat liefst vijfduizend toeschouwers kon verwelkomen die er allemaal twaalf gulden vijftig voor over hadden om Ajax te zien spelen. Ze zagen ook veel doelpunten, dertien in totaal. Het zei nog niets over Olsens bedoelingen met de ploeg, maar de basiself die begon tegen Germanicus maakte een ijzersterke indruk. Vooral het optreden van Dani en Michael Laudrup was erg bemoedigend. De laatste linie werd gevormd door Melchiot, die concurreert met Tobiasen, Rudy, spelend op de positie van Danny Blind die vanwege privé-omstandigheden ontbrak in het trainingskamp, Sunday Oliseh en Frank de Boer. Op het middenveld, van rechts naar links, begon Olsen met Dean Gorré, die zijn plaats zal moeten afstaan aan de van een knieoperatie revaliderende Ronald de Boer, Michael Laudrup en Dani. Tijani Babangida en Peter Hoekstra bezetten voorin de vleugels, met Shota Arveladze tussen hen in. Een heel elftal maakte de goals. Voor rust was het al 7-0 door doelpunten van Babangida, Frank de Boer (penalty), Arveladze (twee maal), Gorré, Laudrup (zeer fraai) en Dani. Na rust bracht Olsen op Andrzej Rudy na een heel nieuw elftal in het veld. Door Juan, Musampa (2), McCarthy, Sibon en Tobiasen werd het 13- 0. De concurrentieslag in de selectie miste zijn uitwerking niet. Na de wedstrijd constateerde Olsen tevreden dat zijn spelers nu al 'vlijmscherp' waren. Trots Twee dagen later was Oldenzaal even voetbalgek. Liefst 7500 mensen kwamen ondanks de stromende regen naar het sportpark van hoofdklasser Quick '20 om AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 Foto: Louis van de Vuurst Ajax te zien winnen met 8-0. Ledezma, Tom Sier, Litmanen, Laudrup en Arveladze waren er in Oldenzaal wegens

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 11