Co Jager (rechts) in actie voor Blauw Wit, dat in 1982 AFC '34 met 4 - 0 versloeg. afgelopen zal zijn met voetballen. Ik was echter sinds mijn twaalfde jaar gewend om drie, vier keer per week bezig te zijn met voetbal. Het leek mij aardig om eens te kijken hoe ik het als trainer zou doen, ook omdat je in het trainersvak iets van jezelf kunt leggen en proberen over te brengen op anderen.' In een paar jaar tijd haalde Co Jager de benodigde diploma's om op alle amateurniveaus en als assistent in het betaald voetbal aan de slag te kunnen als trainer. Zijn eerste club, in het seizoen 1989-1990, was Sporting Noord. In drie seizoenen haalde hij met die vierdeklasser drie derde plaatsen en een periodetitel. In het volgende seizoen werd hij met het tweede van OSV kampioen en weer een jaar later behaalde hij met WA/Spartaan de derde plaats in de competitie. In het seizoen bij WA/Spartaan (1993-1994) liep hij voor het eerst weer bij Ajax rond. Stageplaats 'Voor de cursus Trainer-Coach 1 had ik een stageplaats nodig. Ik benaderde Co Adriaanse. Hij zorgde ervoor dat ik dat seizoen stage kon lopen bij Dirk de Groot, die de zaterdag 1 trainde. Aan het eind van het seizoen vroeg Hennie Henrichs of ik er wat voor voelde om de zaterdag 2 en 3 voortaan onder mijn hoede te nemen. En natuurlijk zei ik meteen ja.' Nadat hij met het tweede zaterdagelftal 'Ik werkte als leerling- straatmaker en ging daarna nog eens trainen. Nu worden de jeugdspelers van school opgehaald en hebben de B-junioren zelfs aangepaste schooltijden.' twee keer kampioen was geworden, klopte Ajax weer bij Co Jager aan. Hij kreeg de vraag voorgelegd of hij ervoor voelde om met ingang van het seizoen 1996-1997 het bewind te voeren over het vlaggenschip van de zaterdagafdeling. 'Daar heb ik niet lang over na hoeven denken: het opvolgen van Spitz Kohn vond ik een grote eer. En ik heb er niet voor niets voor gekozen om na mijn stage bij Ajax te blijven. Je krijgt hier een kijkje in de keuken van een van de beste clubs van de wereld. In zie dat als een investering in mezelf.' Het werken bij Ajax bevalt Co Jager uitstekend. 'Zeker hier op de Toekomst is alles perfect geregeld. Van de kleding tot de ballen en de medische verzorging. Bovendien werk je bij Ajax alleen maar met jongens die op een behoorlijk niveau kunnen spelen. Vanaf het moment dat ik bij Ajax in dienst kwam, heb ik ook met de trainingen van het tweede van Gerard van der Lem meegelopen. Dat was bij Ger altijd heel prettig en leerzaam, dus datzelfde hoop ik ook regelmatig te doen bij Jan Wouters, de nieuwe trainer van het tweede AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 119