'Ik móet de bal hebben. Je mag niet langs me, je komt niet langs me. En als het echt moet, dan kill ik een tegenstander.' zelfvertrouwen. Het gaat allemaal heel gemakkelijk. Soms doe ik dingen voor de goal die de trainer niet wil zien. Mijn keeper wordt er ook gek van. Maar ik raak zelden de bal kwijt.' Zijn sterke punten zijn het koppen en de één-tegen-één-situaties. Kofi Mensah heeft een killersmentaliteit, vindt hij zelf. 'Ik móet de bal hebben. Je mag niet langs me, je komt niet langs me. En als het echt moet, dan kill ik een tegenstander.' Oppeppen Zijn doel is duidelijk. Toch heeft hij er af en toen moeite mee gemotiveerd te blijven in het tweede. Hij moet zich steeds blijven oppeppen. 'Als je goed speelt kunnen ze op een gegeven moment niet meer om je heen.' Mensah heeft veel met Olsen gesproken. Olsen weet wat hij aan Mensah heeft, Mensah weet wat Olsen wil. En Olsen krijgt de verhalen van Wouters te horen, dat hij op het ogenblik goed draait. 'Ik moet scherp blijven. John Veldman mag naar een andere club. Dat kan mijn kans zijn om door te stoten. Misschien gaat Frank de Boer wel naar Barcelona. Ik kan ook linksback spelen. Het maakt me helemaal niets uit waar ik speel. Danny Blind vertrekt hoogst waarschijnlijk aan het eind van dit seizoen. Wat gebeurt er met Santos? Scherp blijven dus. En blijven presteren.' Het gevoel dat hij kreeg toen Van Gaal hem vertelde dat hij tegen PSV in de basis zou staan, smaakte naar meer. Kofi Mensah straalt als hij daarover vertelt. 'Het was alsof ik in de wind werd gegooid, ik zweefde. Ik werd helemaal gek en wist niet meer wat ik moest doen. Dat duurde een dag, daarna was het weg en leefde ik naar de wedstrijd toe. Tijdens de warming-up was ik een beetje zenuwachtig. Ik speelde hoge ballen ineens door, in plaats van ze eerst te controleren. Van der Lem zag dat op tijd. 'Je doet allemaal gekke dingen,' zei hij. 'Ga nou gewoon ballen zoals je altijd doet.' Toen kon ik het knopje omdraaien. Maar een stadion met vijftigduizend mensen, dat is wel een kick hoor.' Kofi Mensah heeft een contract tot 2002. Het is de vraag of de oevers van de viswateren rond Almere er dan nog rustig bijliggen. Kan hij dan nog rustig naar zijn dobber staren? Of speuren Ajax-spotters en horden schoolmeisjes de waterkant af, op zoek naar het nieuwe idool? Nu kan hij nog ongestoord zijn gedachten over het water laten zweven. Hij is al tot de conclusie gekomen dat hij een kwartier eerder van huis vertrekt als hij naar Ajax gaat. Om niet op de bank terecht te komen. Dat wil zeggen; de bank van het tweede. 'Ik wil vast bij het eerste komen. Dan pas wil ik voor een plaats bij de eerste elf gaan. Maar ik wil erbij horen. Ook al moet ik op de bank.' Hij lacht erbij. Buiten traint nog steeds het eerste. Het gaat goed met het nieuwe Ajax van Morten Olsen. Kofi Mensah kan van de Champions League gaan dromen. Maar blijf scherp, let op je dobber. 114 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 114