er niet goed ging. De volgende training sta ik dan weer op scherp. En als het meezit vang ik nog een karpertje ook.' 'Ik ben aanvoerder. Dat is niet alleen extra motiverend, maar het geeft je ook verantwoordelijkheid. Je bent het voorbeeld.' Vrijdag Trainen bij Ajax. Het klinkt zo gewoon, maar daarvoor is Kofi Mensah in eerste instantie niet uit Ghana naar Nederland gekomen. Zijn moeder trouwde met een Nederlandse man, en Kofi kwam met haar mee naar Nederland. Hij was toen acht jaar oud. 'Ik kwam hier allereerst om naar school te gaan en te studeren. Aan voetballen dacht ik helemaal niet.' Hij lacht, want hij zit in de persruimte van een van de meest roemruchte voetbalclubs ter wereld. En een journalist wil nog alles van hem weten ook. Bijvoorbeeld dat Kofi vrijdag betekent, omdat je in Ghana de naam krijgt van de dag waarop je bent geboren. Kofi doet in niets denken aan de Vrijdag uit Robinson Crusoë. De Vrijdag van Ajax is een zelfbewuste jongeman die weet hoe de (voetbal)wereld in elkaar steekt. De weg naar een contract is een klassiek verhaal. Met vriendjes voetbalde hij met jongetjes uit de buurt op een pleintje. De vader van een van hen zag Kofi bezig en vroeg hem of hij niet een keertje met zijn zoon mee wilde naar een echte club. Zo kwam Kofi Mensah bij Voorland terecht, de vereniging achter stadion de Meer. 'Het was niet eens de bedoeling dat ik op voetballen zou gaan, meer toeval. Maar toen ik eenmaal bij Voorland speelde, ontdekte ik ook dat stadion even verderop en ik dacht: Ho, dat is een club waar ik graag zou willen spelen. Tussen die vier lichtmasten wil ik beroemd worden. Vanaf dat moment was ik meer met voetballen bezig. Mijn moeder was daar niet zo blij mee.' Kofi werd ergens in een E-elftal geplaatst. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 111

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 111