Een voorbeeldi voorbereiding door Michel Sleutelberg Op 7 juli had Morten Olsen zijn manschappen voor de eerste keer bij elkaar voor de kennismaking en de eerste training in het Amsterdamse Bosr traditioneel onder leiding van Bobby Haarms. Met een selectie die tien nieuwe spelers en maar liefst elf nationaliteiten teltr was meer dan ooit de oefencampagne niet alleen nodig om de conditie na de zomerstop op peil te brengen, maar vooral ook om op elkaar ingespeeld te raken. Ajax trok langs Coevorden en Oldenzaal, langs Liverpool en Malaga en overal veel publiek. Veel gescoord werd er ook en veel werd duidelijk. Ajax bereidde zich, zeker gezien de overtuigende competitiestart, voorbeeldig voor. - - j j» ''WMÊÊm Foto: Louis van de Vuurst Gedurende de eerste trainingsweek rustten de s peters tussen de ochtend- en de middagtraining op veldbedden in de sportzaal van de Arena. Een nieuwe invulling van het begrip teambuilding, |||È||pr Morten Olsen gewenst, maar geen novum in de Ajax-geschiedenis, want twintig jaar geleden heeft onder leiding van TomïSrav Ivic al eens een 'trainingskamp thuis' plaatsgevonden. Ook toen, in de Meer, sliepen de spelers in de sportzaal, achter met kranten afgeplakte ramen. De week werd afgesloten met de eerste oefenwedstrijd. Op zaterdag 12 juli, een mooie zomerdag, debuteerde Morten Olsen op de Ajax-bank tijdens ARC-Ajax. Olsen, genegen om alle Ajacieden die deel uitmaken van zijn ruime selectie, een eerlijke kans te geven, wilde in Alphen aan den Rijn twee volledige elftallen laten opdraven, één voor en één na rust, maar dat plan mislukte. Om uiteenlopende redenen waren Frank en Ronald de Boer, Litmanen, Sibon, Blind, Sier en Ledezma niet inzetbaar op het afgeladen sportpark Zegersloot. John Veldman maakte geen deel uit van de selectie. Olsen begon met Van der Sar op doel, een verdediging bestaande uit Melchiot, Rudy, Oliseh en Musampa, op het middenveld Gorré, Reuser en Dani, en in de voorste linie Babangida, Arveladze en Hoekstra. Na rust kwamen Grim, Tobiasen, Splinter, Turpijn, Juan, Witschge, McCarthy en Laudrup in het veld, naast Dani, Gorré en Oliseh die mochten blijven staan. De laatste liet, spelend met nummer 15 op de positie die vorig seizoen door Frank de Boer werd ingenomen, zien naar Ajax te zijn gekomen met de intentie een plaats in het elftal af te dwingen. Zijn spel was soeverein. Ajax won het duel met 6-0 door doelpunten van Hoekstra (2), Arveladze, Melchiot, Dani en Witschge. Olsen was na afloop van zijn eerste wedstrijd tevreden. 'Er stond nog geen uitgebalanceerde ploeg in het veld, maar dat is ook onmogelijk. Het is de eerste weken altijd zoeken. Toch heb ik tegen ARC al genoeg dingen gezien waar we op getraind hebben. Dat is een goed teken.' De Lutte Na het weekeinde nam Ajax zijn intrek in Hotel Bloemenbeek in De Lutte, vlak bij de Duitse grens. De even professionele als vriendelijke omgeving die Ajax daar aantrof, was in ieder geval voor Bobby Haarms vertrouwd terrein. De assistent trainer kon zich de tijd zelfs nog heugen dat in datzelfde hotel Piet Keizer na een stemming boven Johan Cruijff verkozen werd als aanvoerder. De enige stemming 10 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 10