v <S MAGAZINE ÓkTOBER 1997 meegemaakt. De echte Ajax-fans kennen hem van de wedstrijd tegen PSV, eind december 1996. Tot op heden de enige keer dat Mensah in het eerste van Ajax speelde. De wedstrijd tegen de latere landskampioen ging met 0-2 verloren. Dat gegeven was niet opzienbarend, Ajax draaide immers een moeizaam seizoen. Karakeristiek Een andere gebeurtenis was karakteristiek voor die wedstrijd. Marcio Santos viel in de 53ste minuut in voor Mario Melchiot. Nauwelijks twintig seconden later kon de Braziliaan, die onder Van Gaal nauwelijks aan voetballen toe kwam, zich alweer gaan verkleden. Kofi Mensah daarover: 'Ik stond klaar om de bal in te gooien toen Santos in het veld kwam. Vanaf dat moment had ik oogcontact met hem. Toen hij vlak bij mij in de buurt was, knikte hij. Dus ik gooide de bal. Maar ondertussen was hij nog bezig zijn shirt in zijn broekje te stoppen. Dus toen hij weer opkeek, was de bal al bij hem. Nilis reageerde sneller en Santos trok hem neer. Een ongelukkig moment. Ik vond het geen rode kaart, want Nilis was niet in de positie om te scoren.' Kofi Mensah wil meer in het eerste spelen. Hij ziet dit jaar als het jaar van de waarheid. Aan het einde van het seizoen wil hij een paar keer als invaller in het eerste hebben geacteerd. Volgend seizoen wil hij definitief bij die selectie horen. Dat is de doelstelling. 'In het begin was het even wennen in het tweede, maar nu gaat het beter. De eerste paar wedstrijden heb ik goed gespeeld. Ik ben ook aanvoerder. Dat is niet alleen extra motiverend, maar het geeft je ook verantwoordelijkheid. Je bent het voorbeeld.' Soms gaat het wat minder. Als hij vindt dat hij slecht heeft gespeeld, reageert hij zich af achter de tafeltennistafel. Hij luister naar muziek, een andere passie. R&B, hiphop, reggae, swingbeat, soul. Of hij zoekt de waterkant op. De vluchtstrook van een voetballeven vol druk en prestatiedrang. 'Ik ga vissen,' zeg ik dan tegen Jan Woutèrs. Die kijkt daar wel raar van op, een voetballer die vist. Maar voor mij is het goed, ik kom dan helemaal tot rust. Je bent alleen en je moet stil zijn voor de vissen. Ik ga de wedstrijd nog eens na en zie dan wat 109

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 109