De killersmentalliteit Kofi Mensah door Maarten Moll foto's Louis van de Vuurst Hij werd bekend door iets wat hij met zijn handen deed. De ingooi van Kofi Mensah op Marcio Santos in de wedstrijd tegen PSV noopte de Braziliaanse invaller tot een overtreding op Luc Nilis die hem, negentien seconden nadat hij het veld betreden had, op rood kwam te staan. Kofi Mensah wil zich echter met zijn benen bewijzen. De jonge aanvoerder van Ajax 2 wil naar een hoger plan. Danny Blind is gewaarschuwd. De oevers van de viswateren rond Almere liggen er nog rustig bij. Hier en daar een man en zijn hengel, onbeweeglijk. Ze gaan op in het landschap, deze gereïncarneerde reigers. Niemand valt ze lastig. Maar daar, ergens aan het water, kun je hem al zien zitten, rustig voor zich uit starend. De aanvoerder van Ajax 2, dromend van zichzelf als de toekomstige nummer drie van Ajax J. Op deze dinsdag, achter in augustus, zit Mensah aan een tafeltje in de persruimte. Buiten, op het trainingsveld, traint het eerste. Kofi Mensah schuift wat ongemakkelijk heen en weer. Hij heeft een A-contract en behoort daarmee tot de A- selectie. Mensah traint en speelt echter onder Jan Wouters in het tweede. Tijdens de voorbereiding op dit seizoen werd Mensah teruggezet naar het tweede elftal. 'Dat was wel een teleurstelling,' zegt de negentienjarige verdediger, die zowel op 2, 3 en 5 kan spelen, maar het liefst de rol van Danny Blind vervult. 'Aan het einde van het vorige seizoen kreeg ik te horen dat ik bij de selectie zou zitten. Ik had verwacht dat ik ten minste met het eerste mee zou trainen. Op die trainingen gaat het er net iets feller aan toe en leer je meer. Je speelt alleen met wereldspelers. Maar de selectie werd zo groot...' Aan het water verbeet hij zijn teleurstelling. Met de hengel in zijn handen en turend naar de dobber overdacht hij de situatie. De jonge professional zag in dat hij zich moest bewijzen. Als iemand geblesseerd zou raken en hij speelde goed in het tweede, zou hij kunnen doorstromen. Want dat is het uiteindelijke doel van iedere Ajacied, van het nieuwste E'tje tot en met de duurste aankoop: spelen als één van de elf, tussen die vier kalklijnen in dat grote stadion. Roem vergaren. Kofi Mensah heeft het al een keertje 'Nilis reageerde sneller en Santos trok hem neer. Een ongelukkig moment. Ik vond het geen rode kaart, want Nilis was niet in de positie om te scoren.' 108 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 108