Het tweede elftal had zich al geplaatst voor de volgende ronde van het bekertoernooi, maar moest nog een wedstrijd spelen tegen de reserves van RKC. Daarin werd Frylan Ledezma getest. De Costa-Ricaan scoorde een fraaie goal en bleek fit genoeg om direct de volgende dag naar Midden-Amerika af te reizen, waar de 'Seleccion Nacional' van Costa Rica zich voorbereidt op wedstrijden tegen de Verenigde Staten en Jamaica. Ajax won het duel tegen RKC met 7-0. De finale tegen Vitesse werd met 2-3 verloren en een belangrijk aandeel daarin had Wim Korsten van Vitesse. Als deze speler volledig van zijn blessure is hersteld en men hem weer op het hoogste niveau aan het werk kan zien, zal dat een verrijking voor het Nederlandse voetbal zijn. Na een 1 -0 achterstand maakte Andrej Demtsjenko gelijk. Vitesse wist onder meer In de voorbereiding en de bekerwedstrijden betoonde Andrej Demtsjenko (op de foto in actie tegen RKC 2) zich een onvervalste doelpuntenmachine. door een goal van de eerdergenoemde Wim Korsten tot 1-3 uit te lopen en het was wederom Andrej Demtsjenko, die de stand terugbracht to 2-3. De eindstand had op 2-4 bepaald kunnen worden, maar Casper Nelis stopte een penalty van Wim Korsten. Perfectionist Doordat Ajax in de daarop volgende twee bekerwedstrijden tegen Dordrecht '90 en Excelsior wist te winnen, plaatste het zich voor de volgende ronde van het bekerprogramma. Het waren relatief gemakkelijke overwinningen, omdat beide tegenstanders niet in staat waren het Ajax, een enkel moment daargelaten, echt lastig te maken. In de wedstrijd tegen Dordrecht '90 (2-5) waren de doelpuntenmakers Cederic van der Gun (2x), Tim de Cler, John O'Brien en Arno Splinter en tegen Excelsior (0-4) Richard Knopper (3x) en Arno Splinter. Als wij het geheel van de voorbereiding overzien, kunnen wij - gelet op de uitslagen - redelijk tevreden zijn, doch de perfectionist Jan Wouters zal op individueel niveau nog wel het een en ander aan de jongens willen werken om hen op een hoger niveau te brengen. 106 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 106