bekert verder 2 door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst In de voorbereiding op de competitie ging Ajax na een week van intensieve training van start met een oefenwedstrijd tegen Hollandia uit Hoorn. Voor deze wedstrijd moest trainer Jan Wouters een beroep doen op een speler uit de A-selectie, omdat Dennis Schulp is verhuurd aan Volendam en Andrej Demtsjenko nog niet was teruggekeerd uit Moskou. Jan Wouters is begonnen met de trainingen van het tweede elftaf. 0 en had Sparta het betere van het spel door een agressievere speelwijze. In de kleedkamer vertaalde trainer Jan Wouters dit mooi met de vraag: 'Kunnen wij ook wat gif tot ons nemen om Sparta te bestrijden met dezelfde wapenen?' Daarmee bedoelde hij niet door te gaan schoppen, maar door puur de wil te tonen om de duels te winnen. Jan Wouters bereikte zijn beoogde effect, want na rust wist Ajax maar liefst vijf keer het net te vinden. Na ruim een kwartier in de tweede helft scoorde Cederic van der Gun fraai op aangeven van Andrej Demtsjenko. Dit was tevens het laatste wapenfeit van Cederic, omdat Raphael Supusepa klaar stond om zijn plaats in te nemen. Vlak daarna scoorde Rody Turpijn 2-0 na een combinatie met Richard Knopper. De derde goal van Andrej Demtsjenko was er een om in te lijsten. In eerste instantie schoot hij snoeihard van afstand op de lat en. in de rebound haalde hij wederom in een keer uit. Andrej, die in alle wedstrijden op scherp stond, maakte uit een pass van Richard Knopper ook het vierde doelpunt en uit een pass van Luciano van Kallen het vijfde. Hegemonie In het Hilversum Toernooi moesten Ajax na met 5-4 te hebben gewonnen van Club Brugge in de finale zijn meerdere erkennen in Vitesse. Daarmee kwam aan de jarenlange hegemonie van Ajax een einde. In de eerste wedstrijd tegen Club Brugge speelden de Belgen het bekende spelletje van counteren. Ajax dicteerde continu het spel maar wist dit niet tot uitdrukking te brengen in doelpunten en de eerste de beste keer dat de Belgen voor Casper Nelis kwamen, was het direct raak: 0-1 door Tomas Daumatas. Nog voor de rust bracht Andrej Demtsjenko na een actie van Rody Turpijn de stand op 1-1. Gelet op het drukke programma paste Jan Wouters in de rust het maximum aantal wissels toe. Andrej Demtsjenko maakte 2-1, nadat een verdediger van Club Brugge de bal over zijn uit de goal komende keeper gekopt had. Rody Turpijn bouwde de voorsprong uit tot 3-1, maar door nonchalance aan Ajax-zijde werd het 3-2. Andre Demtsjenko scoorde vervolgens 4-2 en Brugge kon daarna weer gemakkelijk op 4- 3 komen. Vlak voor tijd werd het 5-3 door onze Amerikaanse gastspeler André Parris en in de laatste minuut werd de eindstand op 5-4 bepaald. A I A Y AA A r. A 7 I KI C ni/TnnCD 1 QQ7 io«;

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 105