-WWW i a v- Speciaal overgevlogen uit Engeland deed Benni McCarthy mee, die bij alle drie de litelpunten in de gewonnen wedstrijd tegen Hollandia (0-3) betrokken was. Uit de pass vait Benni McCarthy wist Jimmy Guy 1-0 te scoren; hij zorgde zelf voor 2-0 en na een lange solo-actie, waarbij hij al zijn tege nstanders achter zich liet, gaf hij op het laatste moment een tikje opzij en kon Rody Turpijn 0-3 aantekenen. Het was de enige keer tijdens de gehele voorbereiding dat er een speler uit de A- selectie werd overgeheveld naar het tweede elftal. Na een week in Callantsoog te hebben vertoefd, waar het aangename met het nuttige werd verenigd, speelde Ajax aan het eind van die week in het Maritiem Toernooi te Den Helder mee. De eerste wedstrijd werd kansloos met 6-1 verloren van een Vitesse dat nagenoeg in dezelfde samenstelling twee weken later op zijn beurt van Ajax 1 een pak slaag kreeg. De eerste twintig minuten had Ajax het beste van het spel en kreeg het zelfs kansen om op voorsprong te komen. Door in tactisch opzicht de Ajax-verdediging te slim af te zijn, stelde Orlando Trustfull Nikos Maclas twee maal in staat om te scoren. Hierdoor knakte er iets bij de jonge Ajax-spelers en werd het de vraag in hoeverre zij de schade beperkt konden houden. De tweede helft bracht het antwoord. Na de rust werd door toedoen van Dejan Curovic (3x) en John van den Brom de stand tot 0-6 opgevoerd, waarna Andrej Demtsjenko uit een vrije trap op schitterende wijze het enige tegendoelpunt scoorde. Een dag later speelde Ajax om de derde en vierde plaats tegen het Helders elftal, welke wedstrijd met 5-0 werd gewonnen. Andrej Demtsjenko, die in de wedstrijd tegen Vitesse fraai gescoord had, herhaalde dit kunststukje. Hij kromde de bal nog meer en liet de keeper kansloos. In deze wedstrijd, waarin Ajax het spel dicteerde en het Helders elftal niet aan de bal kwam, waren naast Andrej Demtsjenko (2x) de doelpuntenmakers verder Cederic van der Gun, Richard Knopper en John O'Brien. Gif De eerste serieuze krachtmeting was de bekerwedstrijd tegen Sparta 2. Deze wedstrijd werd uiteindelijk met 5-0 gewonnen, hoewel het er in het begin niet naar uitzag dat met zo'n hoge score zou worden gewonnen. Tot de rust bleef het 0- 104 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 104