FC Utrecht Zondag 31 augustus 1997 FC Utrecht - Ajax 1-7 (1-2) Nieuw Galgenwaard, Utrecht, 14.000 Scoreverloop: 10. 0 - 1 Babangida, 24. 0 - 2 Tobiasen, 30. 1 - 2 Decheiver, 62. 1 - 3 Blind, 68. 1 - 4 Tobiasen, 69. 1 - 5 Arveladze, 72. 1 - 6 Laudrup, 82. 1 - 7 Litmanen Scheidsrechter: Dick Jol FC Utrecht: Trainer: Postma; Nascimento, Van der Gaag (32. Ajax: Robbemond), Refos, Asmus; Boussatta, De Jong, Witschge, Van Mol (70. Hernandez); Mols (70. Beekink), Decheiver Ronald Spelbos Trainer: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh (77. Melchiot), Frank de Boer; Ronald de Boer, Dani (59. Litmanen), Witschge; Babangida (70. Sibon), Arveladze, Laudrup Morten Olsen Bijzonderheden Scheidsrechter Jol geeft geel aan Asmus van FC Utrecht en aan de Ajacieden Tobiasen en Frank de Boer. Harry Decheiver komt de eer toe Ajax' eerste tegendoelpunt van deze competitie gescoord te hebben. Decheiver scoorde uit een vrije trap. Na de derde speelronde hebben Ajax, Feyenoord en Heerenveen nog geen punten verloren. Ajax gaat aan de leiding •op doelsaldo (+16, Feyenoord +7, Heerenveen +5). Willem II, Fortuna Sittard en MW zijn nog steeds zonder punten. Sinds de invoering van het betaalde voetbal is het nog niet eerder gebeurd dat Ajax na drie wedstrijden op 17 doelpunten stond. Shota Arveladze voert na zijn doelpunt tegen FC Utrecht het topscorersklassement aan met vier doelpunten, gevolgd door vier spelers met drie goals achter hun naam, onder wie Tijani Babangida. Dertien van de zeventien competitietreffers van Ajax staan op naam van buitenlanders. Arveladze (4), Babangida (3), Tobiasen (2), Laudrup, Litmanen, Oliseh en Rudy droegen zorg voor dat dertiental. Ook Blind, Frank de Boer en Sibon scoorden. Dani kwam nog niet tot een competitiedoelpunt. Commentaar FC Utrecht-aanvoerder Jean Paul de Jong: 'Heb je net Dani gehad, komt Litmanen er nog even overheen. Wat moet je dan nog?' Jari Litmanen beschermt de bal voor Utrechter Jean Paul de Jong. Na de wissel Dani-Litmanen in de 59ste minuut liet de Fin zien hoe een nummer 10 in het Ajax-systeem behoort te spelen. De verbinding tussen verdediging en aanval werd weer gelegd en de klasse van Litmanen had een gunstige invloed op het spelniveau van de andere Ajacieden. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 101