Nieuwe gezichten Van de voorzitter De presentatiegids is in mijn ogen een van de belangrijkste media-uitingen die Ajax jaarlijks uitgeeft. Dit prachtige blad vertelt namelijk veel over onze club. Het bevat immers alle informatie over onze selectie, de technische staf en u kunt er in lezen hoe belangrijke sleutelfiguren binnen onze club over de toekomst denken. Dit jaar ziet u wel heel veel nieuwe gezichten in onze selectie. Bestuur en technische staf zijn namelijk van mening dat het aantal contractspelers moest worden uitgebreid omdat de blessuregolf van het vorige seizoen ons op pijnlijke wijze geleerd heeft dat we op cruciale momenten tekort kwamen. Welnu, dit euvel is adequaat verholpen. Alom bereiken mij berichten dat men van mening is dat Ajax goed heeft ingekocht en dat doet mij plezier. Wij zijn namelijk ook die mening toegedaan. Natuurlijk is Michael Laudrup de meest bekende nieuwkomer, maar neemt u van mij aan, de anderen staan ook hun mannetje. Uiteraard wil ik ook vanaf deze plaats onze nieuwe directeur betaald voetbal Morten Olsen welkom heten. Hem wacht een zware taak. Immers: als men elf goede muzikanten met elkaar laat spelen, betekent dat nog niet meteen dat het een 'lekker orkestje' is. Morten is echter een goede dirigent dus dat komt wel goed. Blij ben ik uiteraard ook met de komst van Jan Wouters die het 'tweede' onder zijn hoede gaat nemen. Last but not least natuurlijk een hartelijk welkom aan Hans Westerhof, onze nieuwe directeur opleidingen. Met de invulling van onze technische staf denken wij de basis gelegd te hebben voor verdere kwaliteitsverbetering van de jeugdopleiding en onze selectie, waardoor resultaten op termijn niet langer uit kunnen blijven. Ook zijn er bestuurlijke veranderingen te melden. Uri Coronel en André Kraan treden per 30 september af. Voor hen in de plaats komen Jaap Ellerbroek en Donald Feldmann. Nieuwe mensen geven nieuwe impulsen. Ik heb er alle vertrouwen in dat deze nieuwe impulsen er toe zullen leiden dat Ajax zijn plaats tussen de Europese topclubs verder zal verstevigen. Ajacieden, ik dank u voor de onvoorwaardelijke steun aan uw club en ik wens u mede namens het bestuur van onze vereniging een fijn seizoen. Michael van Praag voorzitter AJAX PRESENTATIEGIDS 1997-1998 9

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 8