De Ajax-media Publiek dat Ajax een warm hart toedraagt wil alles weten over de vereniging. Om deze groep te informeren heeft de club verschillende uitingen tot zijn beschikking. Naast de traditionele media als het Ajax Magazine en het programmaboekje Kick Off zijn daar de laatste tijd de eigen site op Internet en de telefonische informatie middels het voice response-systeem bij gekomen. De grote videoschermen in het stadion bieden op de wedstrijddag, naast het officieel programma, informatie en vooral amusement. Ajax Magazine Acht keer per jaar verschijnt het Ajax Magazine, een door Ajax en Uitgeverij TEMA verzorgde periodiek waarin human interest en voetbal elkaar vinden. Het eerste nummer van een nieuwe voetbaljaargang is traditioneel de Presentatiegids. Honderd pagina's Ajax-wetenswaardigheden, interviews, reportages, beschouwingen en fantastisch fotowerk voor de oprechte Ajax-fan, dat levert het in schitterende vierkleurendruk uitgevoerde Ajax Magazine dat in Nederland zijn gelijke niet kent. Behalve reportages over de voetballers van Ajax is er in het Ajax Magazine ook ruimte voor het zogenaamde clubnieuws, want de amateurafdeling en de jeugd worden uiteraard niet vergeten. Ajax-nieuws in de Echo Op de woensdag voorafgaand aan de meeste thuiswedstrijden van Ajax verschijnt in het Amsterdamse stadsblad De Echo de speciale Ajax-pagina. 'Ajax Nieuws' informeert de lezer niet alleen over de komende wedstrijd van de rood-witten, maar is ook lezenswaardig door de exclusieve interviews met de Ajacieden. De verkiezing van de Ajacied van het jaar neemt een belangrijke plaats in bij het 'Ajax Nieuws' in de Echo, die een oplage van meer dan 400.000 heeft. EGIDS 1997-1998

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 250