Het Museum De geschiedenis van Ajax is rijk en veelbewogen, spannend als een jongensboek vol emotie en heldendom. Bijna honderd jaar geleden werd de club opgericht. Niemand kon toen vermoeden dat deze onvervalste Amsterdamse sportvereniging zo veel internationale roem zou vergaren. Het Ajax Museum in de Amsterdam Arena brengt het verhaal letterlijk in beeld en toont zowel de eerste partijtjes op een grasveldje aan de rand van Amsterdam rond 1900 als de legendarische Europa Cup-wedstrijden die wereldwijd miljoenen televisiekijkers boeiden. De bezoeker wordt geconfronteerd met een schat aan voorwerpen uit de rijke clubgeschiedenis: vergeten oude foto's, historische documenten, felbegeerde bekers en andere zwaarbevochten trofeeën. Ook persoonlijke bezittingen van legendarische Ajacieden worden getoond. Het museum is dagelijks van 9.00 uur tot 18.00 uur geopend en gesloten op dagen dat Ajax thuiswedstrijden speelt en op dagen dat er grote evenementen in de Amsterdam Arena plaatsvinden. De entree is f 12,50 per persoon. Kinderen tot en met twaalf jaar, 65+pas-houders en groepen van minimaal twintig personen betalen f 10.- per persoon. Kaartverkoop gaat via de Ajax-winkel, gelegen naast het museum. Op drukke dagen worden de kaarten in tijdsblokken verkocht. Het Ajax Museum is onderdeel van World of Ajax: een bezoek aan het museum kan gecombineerd worden met een rondleiding door de Amsterdam Arena. Combinatieprijs: f 25,- per persoon, voor kinderen tot en met twaalf jaar, 65+pas- houders en groepen van minimaal twintig personen f 20,- per persoon. Het is aan te raden een rondleiding door de Arena van tevoren te reserveren. Vanaf Amsterdam Centraal Station is het museum te bereiken met metrolijn 54 naar Gein. De halte is station Strandvliet. De trein stopt op station Duivendrecht en Amsterdam Bijlmer. Parkeren is mogelijk onder de Amsterdam Arena in het Transferium. In de omgeving van het stadion is ook voldoende parkeergelegenheid. Adres: Ajax Museum Arena Boulevard 3 1101 AX Amsterdam Zuid Oost Postbus 10251 1001 EG Amsterdam Tel: 0031-20-3111333 AJAX PRESENTATIEGIDS 1997-1998

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 237