Foto: Louis van de Vuurst De kampioenselftallen van de Ajax-jeugd tonen zich traditioneel aan het publiek middels een ereronde in het Ajax-stadion. De A1 én de A2 werden beide kampioen in het seizoen 1996-1997. De A2-selectie heeft zichtbaar lol in het 'rondje Arena'. het kan ook oplopen tot wel drie of vier jaar. Om de jongens fysiek en mentaal sterker te maken worden ook buitenlandse toernooien gespeeld. Alle ploegen, hoe jong ook, gaan naar het buitenland. Ajacieden moeten zo snel mogelijk worden geconfronteerd met moeilijke en veelal hele andere omstandigheden bij een verre uitwedstrijd. Zo was het nog geen enkel jeugdelftal gelukt om in Italië een toernooi te winnen. Gelukkig bracht de Cl daar afgelopen zomer verandering in. De ploeg van trainer Hennie de Regt won de prestigieuze Tomasso Maestelli-trofee. In de zinderende hitte versloeg de Cl AC Milan na verlenging met 4-1. De kampioenen van de D2 zijn er helemaal klaar voor en staan in de gracht van de Arena te trappelen om aan hun ereronde te beginnen. vertrekken. De trainer van de selectie en het hoofd scouting geven beiden hun beoordeling, de directeur opleidingen heeft de eindverantwoordelijkheid. Bij de beoordeling wordt gekeken naar de prestaties op het veld en op de trainingen. Maar er wordt ook gekeken naar spelers Foto: Louis van de Vuurst Huiswerk en paspoort De verrichtingen van de jeugdspelers worden in alle opzichten nauwlettend in de gaten gehouden. In 1977 heeft Ajax een studie- en begeleidingscommissie in het leven geroepen. Het doel hiervan is spelers zo veel mogelijk te ondersteunen bij de schoolopleiding. Afgestemd op de vakkenpakketten zijn op trainingsdagen meerdere docenten bij Ajax aanwezig om de jongens te helpen bij het maken van hun huiswerk. Bovendien houden de begeleiders contact met de scholen waar de talenten opzitten. Tevens krijgen de ouders in het bijzijn van de spelers in december een tussentijdse rapportage over de verrichtingen van hun zoon. In april wordt bekend gemaakt wie wel bij Ajax mag blijven en wie moet AJAX PRESENTATIEGIDS 1997-1998 191

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 190