Co Jager KV door Jaap Bonkenburg Twaalf jaren oud was Co Jager, toen hij voor het eerst het Ajax-shirt over zijn schouders trok. Het was een mooie tijd met generatiegenoten als David Endt en Gerard van der Lem. Vijfjaar later vertrok hij uit de Watergraafsmeer. Maar het Ajax-hart is altijd blijven kloppen bij de werknemer van Onderhoud Westpoort. Twee seizoenen lang was hij assistent van Spitz Kohn bij de zaterdagtak van Ajax. Vorig jaar werd hij tot opvolger van Kohn benoemd. En dus is Jager minimaal vier avonden in de week op de Toekomst te vinden, het onderkomen voor de jeugd en de zaterdagvoetballers van Ajax. Co Jager begon zijn trainersloopbaan bij Sporting Noord. Hij werkte er drie jaar voor hij naar OSV vertrok. Ook bij De Spartaan zette hij nog een seizoen de technische lijnen uit. Vervolgens kreeg hij via Dick de Groot een kijkje in de Ajax- keuken. Johan Cruij ff bestempelde de zaterdagafdeling ooit als een ideaal opleidingsinstituut. Veel A-junioren stroomden in een niet eens al te ver verleden door naar het eerste zaterdagteam. Wat dat betreft is er in de loop van de jaren wel iets veranderd. Mede door het Bosman-arrest proberen talenten elders een contract te krijgen. Jager: 'De doorstroming uit de Al is daardoor bemoeilijkt. Maar onze benadering van spelers en spel is hetzelfde gebleven. Ajax is voetbal. Ook op zaterdag. Daarom traint de hele selectie minimaal drie, maar vaak vier keer in de week. Alles is bij ons tot in de puntjes verzorgd. Wie hier speelt, investeert in zijn eigen toekomst.' Spelen bij Ajax schept ook verplichtingen. Dat betekent onder andere shirtjes in de broek en vriendelijk handtekeningen uitdelen aan Ajax-fans, die nu eenmaal op elk voetbalveld rondlopen. Jager is daar ook heel duidelijk in. 'De zaterdag 1 is een onderdeel van de Ajax-opleiding. Het hangt er dan ook zeker niet bij. Wij vallen onder Hans Westerhof, directeur opleidingen Ajax. De uitstraling van mijn elftal is groot. Dat merken we vooral bij uitwedstrijden. Vriendelijk een handtekening zetten op allerlei papiertjes hoort daarom bij het spelen in het eerste Ajax-zaterdagelftal.' AJAX PRESENTATIEGIDS 1997-1998

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 184