langdurig geblesseerd zijn geweest op deze wijze de kans krijgen weer op het oude niveau te komen. Voetballers die om wat voor reden dan ook geen basisplaats hebben afgedwongen, kunnen in dit elftal laten zien wat ze waard zijn. Tevens kunnen de meer ervaren krachten de jongere veelbelovende spelers begeleiden in hun ontwikkeling. Een exponent van deze ervaren, goed coachende spelers is John van den Brom geweest met zijn altijd positieve instelling, waardoor de jonge gasten zichtbaar progressie boekten. Adequate vervangers Het doel van het tweede elftal is naast bovenstaande ook om te trachten per jaar twee jonge spelers te laten doorstromen tot het eerste elftal. Daar is Ajax het afgelopen seizoen en soms ook in het verleden niet helemaal in geslaagd. Doordat zoveel spelers de afgelopen vier jaar Ajax hebben verlaten, wordt er nu gezegd dat de jeugdopleiding niet meer zou voldoen, maar dat is zeker niet waar. Het feit is dat geen enkele Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst vereniging in staat is om voor zoveel goede spelers die Ajax hebben verlaten, direct adequate vervangers te kunnen vinden. De jonge jongens die doorbraken hadden de afgelopen jaren nog het voordeel dat zij door het goede spel en de successen van Ajax als het ware werden opgestuwd tot hogere prestaties. Ajax is ervan overtuigd dat in de huidige groep een aantal potentiële kandidaten rondloopt, die te zijner tijd het eerste elftal kunnen halen. Voor u misschien aanleiding om deze jongens op de maandagavond aan het werk te zien en tegen kennissen en vrienden te kunnen vertellen dat u weer een aantal fantastische voetballers heeft zien spelen. Jongens waarmee Ajax de successen van weleer kan evenaren en de toekomst dankzij de spelers van de Toekomst met vertrouwen tegemoet kan zien. Hoe meer toeschouwers er aanwezig zijn bij deze wedstrijden hoe liever het de club is, want het zal zowel de jongeren als de 'arrivées' alleen maar motiveren om goede prestaties neer te leggen. Graag tot ziens op sportpark de Toekomst, namens spelers en begeleiders van het talentvolle Ajax. Dani in duel met een van de amateurs van Aalsmeer op 11 maart 1997. In het tweede elftal kunnen spelers van de selectie trachten terug te komen op het niveau van het eerste elftal. Arno Splinter, inmiddels 'gepromoveerd' naar nummer 28, en Menno Willems, ondertussen vertrokken naar Vitesse, verlaten het veld na het verloren Champions League duel tegen Auxerre (1-2) op 20 november 1996. Gedwongen door blessures deed Louis van Gaal een groot beroep op de jonge talenten van het tweede elftal om de selectie, ook voor Europese wedstrijden, rond te krijgen. AJAX PRESENTATIEGIDS 1997-1998 173

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 172