Foto: Louis van de Vuurst in de voorbereiding een zeer intensieve trainingssessie door zes dagen per week te trainen, waarvan meerdere dagen twee maal per dag. Daarnaast wordt een aantal oefenwedstrijden gespeeld, waarbij de echte testcase heeft plaatsgevonden in het Maritiem-toernooi te Den Helder op 8 en 9 augustus van dit jaar. Vorig jaar wist Ajax 2 met tegenstanders van formaat als AZ 2 en Willem II 1 de eerste prijs te behalen. Voordat de competitie begin september start, worden er naast de oefenwedstrijden tevens vier bekerwedstrijden gespeeld tegen de tweede elftallen van de andere betaald voetbal organisaties. De coaches betaald voetbal hebben in samenwerking met de KNVB voor deze nieuwe opzet gekozen bij de plaatsing voor het toernooi om de Amstelcup. Beloftencompetitie Ajax speelt naast de wedstrijden in de reguliere competitie eveneens diverse duels voor de Beloftecompetitie. Er wordt gespeeld tegen clubs als Club Brugge, Bayer Leverkusen, Anderlecht, Schalke 04, Standard Luik en Borussia Dortmund. Het is een bewuste keuze van Ajax om naast competitie- en bekerwedstrijden extra wedstrijden in te lassen, omdat naast de vijftien spelers van het tweede elftal de A- selectie uit circa 25 spelers bestaat en een aantal van hen niet meespeelt in het eerste team. Voor deze spelers moet worden gezocht naar een manier om toch wedstrijdritme op te doen. Omdat dit de doorstroming van nieuwe tweede Andrei Demtchenko (links), tussen twee AZ-verdedigers in, dreigt te worden 'gesandwiched'. De belofte uit de Oekraïne kreeg niet echt vaste voet aan de grond in de selectie van Ajax en werd uitgeleend aan CSKA Moskou. Van links naar rechts zijn Jimmy Guy, Arno Splinter, Kofi Mensah, Luciano van Kallen, Ivan Gabrich en Dave van den Bergh in afwachting van een vrije trap. Rechts controleert John O' Brien de kwaliteit van de muur. Dit vriendschappelijke treffen met Bayer Leverkusen in het seizoen 1996-1997 was er een in de zogenaamde Beloftecompetitie. Foto: Louis van de Vuurst elftalspelers niet mag verstoren, is besloten om ook op dinsdagavonden een aantal wedstrijden tegen sterke tegenstanders af te werken. De wedstrijden van het tweede elftal worden door spelers, die gewend zijn in het eerste elftal te spelen en om wat voor reden in het tweede elftal meedoen, in de media vaak in een negatief daglicht geplaatst. Uiteraard is het veel leuker voor volle stadions met 60.000 man op de tribune te spelen dan voor duizend a tweeduizend mensen, het aantal dat normaal op de wedstrijden van het tweede elftal afkomt. Toch is het zo dat spelers die AJAX PRESENTATIEGIDS 1997-1998 171

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 170