Ajax 2 verdient meer publiek door Herman Bosschieter Onder leiding van oud-Ajacied Jan Wouters staat Ajax 2 aan de vooravond van een nieuw seizoen. Na het vertrek van een aantal spelers werd de selectie gecompleteerd met enkele jongens uit de A1r die met de 'oude' kern op de dinsdagavond op de Toekomst gaan spelen tegen de andere reserve-elftallen uit de PTT Telecompetitie. Tijdens het toernooi om de Dallas Cup veroverde Ajax 2 na een reeks prima wedstrijden de tweede plaats. De finale werd in de sudden death van het Braziliaanse Corintians verloren. In de voorrondes werd onder meer gewonnen van Costa Rica onder twintig, met Froylan Ledezma in de gelederen. De heren spelen diverse wedstrijden tegen de 'reserves' van gerenommeerde Europese clubs voor de zogeheten 'Beloftencompetitie'. Er wordt onder meer gespeeld tegen Standard Luik, Bayer Leverkusen en Anderlecht. Het tweede is een leuke mix van talenten en spelers uit het eerste die bijvoorbeeld na een blessure weer wedstrijdritme moeten opdoen, een elftal kortom dat meer aandacht en zeker meer toeschouwers verdient. Vanaf 21 juli jongstleden is Ajax 2 begonnen met de eerste training onder leiding van de nieuwe coach Jan Wouters. In tegenstelling tot voorgaande jaren houdt de coach zich alleen met het tweede elftal bezig, zonder dat hij de leiding van het eerste elftal assisteert. Ajax heeft voor deze nieuwe structuur gekozen omdat de club de trainers die wellicht in de toekomst de A-selectie gaan trainen, zelf wil opleiden. De spelers van het tweede elftal ondergaan Foto: Louis van de Vuurst 170 AJAX PRESENTATIEGIDS 1 997-1 998

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 169