Eén jaar Toekomst achter de rug door Raymond Bouwman Inmiddels is de tramhalte Ajax-stadion van lijn 9 opgeheven. Aan de Middenweg is immers al een jaar lang niets meer om voor te stoppen, of het moest Café Meerzicht zijn, dat haar naam meer dan ooit recht doet. De Meer is afgebroken; een stuk verder naar het oosten staat Amsterdam Arena. Foto's: Louis van de Vuurst Ook Voorland is niet meer, eens het bastion van de aanstormende jeugd. Daarvoor in de plaats is het supersonische complex de Toekomst gekomen in de nabijheid van de Arena. Daar is alles beter, in dat manifest van vooruitstrevendheid en perfectie. Er is een prachtig mooi clubgebouw verrezen, met een schitterende bestuurskamer, functionele kantoorruimte, riante kleedkamers, een goed geoutilleerde fysiotherapieruimte, uitnodigende studielokalen, een multifunctioneel bassin en een fijne sporthal. Buiten zijn drie speelvelden, een kunstgrasveld en een groot L-vormig trainingsveld ter grootte van drie velden. Bij het hoofdveld staat een futuristisch aandoende tribune, ontworpen in de dwingende stijl van de Arena, met halfronde vormen en nieuwerwetse lichtmasten. In het afgelopen jaar gingen er heel wat schoenen over het kersenhouten parket van het clubgebouw. De Ajax-jeugd heeft tegenwoordig een onderkomen waar de stijl van afspat. Een jaar Toekomst heeft uitgewezen dat verreweg het meeste fraais ook buitengewoon functioneel was. Het grote voordeel van het complex is dat de hele vereniging nu meer bij elkaar wordt gehouden. Voor de Toekomst speelden de verschillende elftallen verdeeld over 158 AJAX PRESENTATIEGIDS 1997-1998

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 157