Foto: Louis van de Vuurst grasmat ligt, die onmiddellijk bespeeld kan worden. Bij Jacksons concerten deed zich een logistiek probleem voor. Jackson toerde op dat moment met de grootste show ter wereld door Europa. De gehele opbouw ervan nam drie volle dagen in beslag. Dankzij een doordachte organisatie konden de vrachtwagens met apparatuur anderhalf uur na de Champions League wedstrijd van Ajax tegen Grasshoppers het stadion binnenrijden, en kon Jackson voor bijna 50.000 toeschouwers op tijd aan zijn show beginnen. Andere sporten Nietsvermoedend zat ergens in het stadion de miljoenste bezoeker naar Ajax - Volendam te kijken. Dat was op 20 oktober 1996. En op 14 maart stapte ergens in Nederland bezoeker nummer 1.500.000 uit bed om 's avonds naar Ajax - Roda JC te gaan. Op Koninginnedag 1997 bespeelde Pavarotti de Amsterdam Arena, Michael Jackson kwam in juni terug voor nog twee concerten en de Canadese zangeres Celine Dion sloot in diezelfde maand het concertseizoen in een afgeladen stadion af. Ajax was toen al uitgevoetbald. Martijn Reuser was de laatste doelpuntenmaker in de met 4-0 gewonnen afsluiting van het seizoen tegen Vitesse. Het stadion trekt ook andere sporten aan. De Amsterdam Marathon startte in november 1996 voor en eindigde in de Amsterdam Arena op het veld. Sinds 1997 spelen de Amsterdam Admirals American football in de Amsterdam Arena en dat zal de ploeg het komende seizoen opnieuw doen. Het nieuwe stadion is tevens, naast andere stadions in Nederland, het toneel geworden voor interlandvoetbal. Nederland speelde in Amsterdam vriendschappelijk tegen Brazilië (2-2), en won met 4-0 van San Marino. In oktober 1997 komt Turkije naar de hoofdstad. In de winterstop viel in de Arena te genieten van het eerste Euro 6ix's- toernooi, het zes-tegen-zes voetbal. Ruim 40.000 toeschouwers zagen na twee dagen hoe AC Milan opnieuw te sterk was voor Foto: Louis van de Vuurst AJAX PRESENTATIEGIDS 1997-1998 Drie maal de Arena in beeld als muziektempel: Michael Jackson, Celine Dion en Luciano Pavarotti. Tijdens de winterstop in het seizoen 1996- 1997 brachten graffiti kunstenaars onderaan vak Zuid 'Ajax- identiteit' aan in de Arena. De grafitti werd voor Ajax - Feyenoord (23 februari 1997, 3-0) onthuld door Frank Rijkaard.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 152