Foto: Louis van de Vuurst Het ontbreken van een de rest van het stadion aanvoerende F-side was een andere klacht. Deze supporters zaten het gehele seizoen verdeeld over de tribunes. Ook hier wordt wat aan gedaan. Men is vanaf de zomerstop druk bezig seizoenkaarthouders te herschikken om aan de wens van de F-side tegemoet te komen. Inmiddels zijn wel al, om het Ajax-gevoel in het stadion te vergroten, 27 banieren opgehangen met daarop de 27 grote successen van Ajax. Ook is een deel van de betonnen ring rond het veld beschilderd met Ajax-kunst. Andere sterren De Amsterdam Arena biedt meer dan voetbal alleen; het is tenslotte een van de grootste multifunctionele stadions van Europa. Behalve van de voetballers van Ajax valt er ook van andere sterren te genieten. Op 25 augustus 1996 traden de Italiaanse zangers Andrea Bocelli en Eros Ramazotti op, terzijde gestaan door Ruth Jacott voor wat heette when classic meets pop\ Bocelli's optreden, in de Arena-taal 'De overwinning' geheten, was de uitsmijter van de Amsterdamse Uitmarkt, de opening van het culturele seizoen. Tevens was het de afsluiting van de openingsfestiviteiten van de Amsterdam Arena. Tina Turner gaf begin september 1996 drie spetterende concerten. Toen zij aan haar tweede optreden begon, had de Amsterdam Arena bezoeker nummer 500.000 binnen de poorten geteld. (Op 3 augustus, tijdens de try-out, betrad de eerste toeschouwer de tribunes.) Eind september kwam the King of Pop, Michael Jackson, met zijn History World Tour voor drie concerten naar de Amsterdam Arena. Jackson en zijn gevolg kwamen niet zomaar naar de hoofdstad. Jackson had een 'gat' in zijn programma, had gehoord van het dak en besloot Amsterdam aan te doen. Michael Jackson heeft het beste voor zijn fans over en wil niet dat ze in de grillige septembermaand kou lijden of nat regenen. Vandaar. Het unieke schuifdak, het enige verrijdbare koepeldak in Europa, zorgt ervoor dat evenementen niet verregenen. In slechts twintig minuten is de Amsterdam Arena volledig overkapt. En tijdens popconcerten en meerdaagse evenementen dekken stevige Terraplas-platen de grasmat af. Deze lucht- en lichtdoorlatende kunststofjplaten op noppen zorgen ervoor dat het gras niet wordt geplet. De verzorging van de mat, computergestuurd, gaat tijdens deze evenementen gewoon door, zodat het gras maximaal vier dagen kan worden afgedekt zonder dat het stikt. En als het dan toch nog mis mag gaan, garandeert Heidemij Realisatie dat er binnen een week weer een nieuwe perfecte De allereerste omwentelingen van een voetbal in de Arena, in gang gezet door Ajax en AC Milan op 14 augustus 1996. De Italianen hadden weinig te maken met het feestelijke karakter van de avond en wonnen overtuigend met 3-0. Savicevic, de eerste doelpuntenmaker in de Arena, houdt de bal in zijn bezit ondanks Babangida en Veldman. AJAX PRESENTATIEGIDS 1997-1998

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 150