Foto: Louis van de Vuurst speelveld van de Amsterdam Arena onthulde en het stadion officieel voor geopend werd verklaard. De Montenegrin Dejan Savicevic, van AC Milan, viel de eer te beurt die avond het eerste doelpunt in de Amsterdam Arena te scoren. Ajax verloor met 0-3. De eerste Nederlandse doelpuntenmaker in de Arena was ex-Ajacied John Bosman. In het bekerduel Ajax 2 - FC Twente. De strijd tussen de landskampioen en de bekerwinnaar, de traditionele opening van het voetbalseizoen, gaat vanaf het seizoen 1996-1997 niet meer om de Supercup, maar om de Johan Cruijff-schaal. Ook in deze wedstrijd was het tevergeefs wachten op het eerste Ajax-doelpunt in de Amsterdam Arena. PSV won met 0-3. Op 21 augustus kon het stadion dan eindelijk juichen. Allereerst voor Edson Arantes do Nascimento, Pelé dus, die de aftrap verrichtte voor de eerste competitiewedstrijd van Ajax thuis. In de eenentachtigste minuut volgde de echte explosie, Kiki Musampa Ajax naar een 1-0 overwinning schoot. Eén week later, tegen AZ, werd voor het eerst in Nederland een wedstrijd onder een gesloten dak gespeeld. Uniek ook voor Europa. Ander gras Wat tijdens al deze wedstrijden opviel, was het slechte veld. Door de constructie van het dak, dat desgewenst gesloten en geopend kan worden, kreeg het gras niet voldoende licht en ontstonden er ventilatieproblemen. De ingezaaide mat deed het niet goed en werd drie weken voor de officiële opening vervangen door een andere. De dunne zoden waaruit de tweede mat bestond, hechtten echter niet goed. De verantwoordelijke voor het gras, Heidemij Realisatie, besloot tot stapsgewijze herbezoding op die plaatsen waar dat moet. Na een aantal operaties zag het veld eruit als een schilderij van Mondriaan; vele verschillend gekleurde vlakken. Tijdens de winterstop kwam uit Engeland eindelijk een mat die wel voldeed. Tegelijkertijd werd het veld zo'n tien centimeter opgehoogd zodat in het vervolg de toeschouwers op de onderste rijen ook de zijlijnen van het speelveld kunnen zien. Dat dit niet kon, was een klacht die al aan het begin van het seizoen was te horen. Foto: Louis van de Vuurst Frank Rijkaard bracht 'het heilige vuur', onstoken tijdens de sluiting van de Meer, op 14 augustus 1996 de Arena binnen. AJAX PRESENTATIEGIDS 1997-1998 149

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 148