Een zwaar jaar in een nieuw huis 1996-1997: door Egbert Jan Riethof De eerste dag in het nieuwe huis. Als vader na het vertrek van de verhuizers tussen de dozen zit, is hij niet gelukkig. Ontregeld doolt hij door de gangen, Ajax kermt en PSV juicht. De wedstrijd om de Johan Cruijff- schaal op 18 augustus 1996 als opening van de competitie werd met 3-0 verloren. Het resultaat gaf aan dat de verhuizing naar de Arena, de blessures, de nieuwkomers in de selectie en de staat van het veld grote invloed hadden op de voorbereiding. opent verkeerde deuren, mompelt wat, struikelt over een rol behang, acht zijn beoogde werkkamer bij nader inzien een varkenskot, ledereen krijgt vegen uit de pan. De kinderen missen de vaste patronen. Ze lopen te donderjagen, huilen te veel. Een vermaning helpt niet, een goed gesprek evenmin. Voor vader Louis van Gaal en zijn voetballende kinderen leek het seizoen 1996- 1997 in de Arena op zorn eerste dag in het nieuwe huis. Foto: Louis van de Vuurst En ging er niet heel veel fout op die eerste 'dag'? Zeker, heel veel, maar allereerst is het de vraag of dat op de lange termijn eigenlijk zo erg is. Verder was Ajax door het bereiken van de halve finale van de Champions League opnieuw internationaal voortrekker en smaakmaker van het Nederlandse voetbal. En dan: de problemen kwamen niet alléén voort uit de Grote Verhuizing. Voor een deel wel. De Meer was een vertrouwd kleinschalig schouwtoneel van superieur vertoon, de Arena is een futuristisch, statig bolwerk zonder traditie. Bij een verplaatsing zo gecompliceerd als die van augustus 1996 bestaan er talloze kansen op problemen en van kansen wordt nu eenmaal altijd een percentage benut. Al voor de opening op 14 augustus 1996 begint de grasmat zich klierig te gedragen. 136 AJAX PRESENTATIEGIDS 1997-1998

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 135