Traditiegetrouw keepte Fred Grim de laatste wedstrijd van het seizoen. Hij deed dat foutloos en stopte zelfs een penalty. Grim werd de laatste 'Man of the Match' van de afgelopen voetbaljaargang. Foto: Yvonne Witte altijd weer beter. In een bijzonder ongedwongen sfeer nam de club afscheid van Co Adriaanse, Gerard van der Lem, Frans Hoek en Louis van Gaal. Met muziek, dans en zelfs een echte polonaise werd alles luisterrijk afgesloten. Afscheid Eigenlijk nog niet helemaal, want de zondag daarop stond nog de thuiswedstrijd tegen Vitesse op het programma. Vijftigduizend mensen bevolkten de Arena op een middag die helemaal in het teken van het afscheid nemen stond. Maar niet eerder dan dat Ajax deze wedstrijd in ieder geval prima afgewerkt had met een 4-0 uitslag (Dani 2x, Reuser en Overmars), waarbij het voor hetzelfde geld ook 6-4 had kunnen worden, maar daar stak een uitblinkende keeper Fred Grim een stokje voor. Hij had zich kennelijk voorgenomen echt geen bal door te laten. Door de onmogelijkste ballen uit zijn doel te ranselen en zelfs een strafschop te stoppen, werd hij de held van de wedstrijd, terwijl na afloop een aantal andere helden werd uitgenodigd om door een haag van spelers naar de middenstip te lopen alwaar Michael van Praag voor alle vertrekkenden een goed woordje over had. Patrick Kluivert, Winston Bogarde en Arnold Scholten zwaaiden hun fans uit terwijl ook Louis van Gaal, Gerard van der Lem, Frans Hoek en Co Adriaanse in het zonnetje werden gezet en op gepaste wijze het Ajax- publiek vaarwel konden zeggen. Een ereronde met de bus door het stadion viel hun ten deel. Louis van Gaal werd met zijn onderscheiding als Ridder in de Orde van Oranje-Nassau nog eens extra gehuldigd, hetgeen het feest en de emoties compleet maakten. Het waren welverdiende Foto: Yvonne Witte Zeven kopstukken die op het punt staan Ajax te verlaten. Vanaf links: Gerard van der Lem, Louis van Gaal, Frans Hoek, Co Adriaanse, Winston Bogarde, Patrick Kluivert en Arnold Scholten.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 9