Ajax C1 winnaar prestigieuze Trofeo Tommaso Maestrelli Jeugd Ook bij de jeugd is het volop zomer, met derhalve weinig nieuws van de velden. De C1 speelde met succes een toernooi in Marina di Massa, waar veel gespeeld en bijna nog meer gestudeerd werd door de talenten. Terwijl de meeste teams zich na de vaantjesdag opmaakten voor de zomervakantie, speelde een elftal van Ajax met spelers geboren op of na 1 januari 1982 een groot toernooi in Italië. De basis bestond uit spelers van de Cl, aangevuld met enkele B-junioren en wat niemand had verwacht, gebeurde. Voor het eerst wist een Ajax junioren-team een toernooi in Italië te winnen, waarbij enkele zeer aansprekende tegenstanders met een nederlaag naar huis werden gestuurd. In de poule-wedstrijden werden achtereenvolgens Ortonovo met 13-0, Foto: Louis van de Vuurst Dolle vreugde bij de Ajacieden na het winnen van de Supercup. Geheel volgens een aloude traditie dronken de spelers champagne uit de reusachtige beker. Foto: Jan Knijnenburg Monti met 12-0 en ten slotte Livorno met 1-0 verslagen. In de kwartfinale begon het echte werk, toen Internazionale Milan de tegenstander was. De jonge helden wonnen met 3-0, waarna de halve finale tegen Lucchese wachtte. Ajax was gewaarschuwd voor deze tegenstander, die in de kwartfinale favoriet Real Madrid op een nederlaag trakteerde. Ook deze wedstrijd bleek Ajax weer goed in vorm. In de zinderende hitte werden de mannen uit Luca met 3-1 verslagen, waardoor Ajax in de finale stond. In de strijd om de eerste en tweede plek kwam Ajax tegenover AC Milan te staan. Na de reguliere speeltijd van 2 x 30 minuten was de stand 1-1, waardoor verlenging noodzakelijk was. Ajax kwam met 1-0 voor dankzij een goal van Kiran Op de vaantjesdag werd Kwame Quansah uitgeroepen tot meest beloftevolle speler. Uit handen van Theo de Groot van Lucky Ajax kreeg Quansah, speler van de B1, de prijs vanwege zijn progressie op het veld, zijn goede gedrag erbuiten en zijn prima prestaties op school. Bechan maar kon niet verhinderen dat Milan op gelijke hoogte kwam. In de verlenging vonden de Amsterdammers het welletjes. Twee goals van topscorer Youssouf Hersi en een treffer van Steve de Lege bepaalden de eindstand op 4-1 voor Ajax, waardoor de eerste overwinning van een buitenlandse club in de strijd om de Trofeo Calcistico Internazionale Tommaso Maestrelli een feit was. Bijzondere dank gaat uit naar Roever Reizen die speciaal voor de finale keeper Boy Waterman overvloog uit Nederland, nadat de enige aanwezige goalie Maarten Molenaar in de poule-wedstrijden geblesseerd raakte. Het 'toetje' van het toernooi, de strijd om de 'Supercup' tegen Monte Catini, werd door het team van trainer Hennie de Regt gewonnen met 4-0. De Cl toonde zich zowel op als buiten het veld een prima vertegenwoordiger van de club, met het winnen van de beide bekers als hoogtepunt. i

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 86