De officiële kampioensfoto. Later mochten de spelers in de rust van Ajax - Heerenveen een ereronde lopen in de Arena. Kampioen, maar de wedstrijd verloren: tranen vermengd met snot. Fortius 1-1 maakt en vlak voor tijd nog 2-1 binnentikt. Voor de tweede maal dit seizoen wordt er verloren. Tranen met snot De spelers zijn er kapot van. Onwezenlijk lopen zij na afloop van de wedstrijd in de rondte. Teneergeslagen ploffen zij op het veld en barsten in huilen uit. Lange tijd zijn ze niet aanspreekbaar. De uitdrukking van assistent-trainer Bobby Haarms 'verliezen is een begrafenis' lijkt ook al in hun hoofdjes gebakken te zitten. Hun gezichten zijn bedekt met tranen vermengd met snot. Het is lief om te zien. Er zijn veel grappen voor nodig om de jongetjes weer aan het lachen te krijgen alvorens zij gehuldigd worden. Directeur opleidingen Co Adriaanse is speciaal met emmers vol bloemen naar Sportpark Middenmeer afgereisd om de heren te roemen. Prijzenswaardig noemt Adriaanse het gedrag dat de spelers na afloop vertoonden. 'Ik vind het heel goed dat jullie niet tegen je verlies kunnen. Daarom denk ik dat er in een aantal van jullie een echte prof schuilt. Op twee jongens na zijn jullie allemaal voor het eerst kampioen geworden en dat vind ik heel knap.' Langzaam maar zeker draait de stemming als ware het een weermannetje om en met lachende gezichten gaan de nieuwbakken kampioenen op de foto. In de kleedkamer barst het gezang los. We are the champions, we are champions, no time for losers cause we are the champions. Kampioen of niet, zoals altijd wordt een nabespreking gehouden. Ladru, die voor de vijfde keer eerste werd met zijn selectie, wil weten wie van de jongens erg zenuwachtig was vooraf. De meeste vingers gaan omhoog. De nervositeit had volgens Donovan niet alleen met de wedstrijd te maken. Hij maakte zich vooral zorgen om het eindgesprek. Want weg moeten bij Ajax is toch wel het allerergste wat je te horen kan krijgen. Maar Donovan maakte zich achteraf zorgen om niets. Hij mag blijven en dat geldt op één na ook voor de anderen. Volgend seizoen vormen zij de El. Als afsluiting van de competitie mogen de kampioenselftallen, dus ook de E2, een ereronde lopen in de Arena in de rust van de wedstrijd Ajax - Heereneen. Trots als pauwen lopen de toppers van de Toekomst om het veld en gooien zij als ware helden hun bloemen naar het publiek. Van sommigen belandt de bos in de gracht. Ook daar moet dus nog hard op getraind worden. De weg van een ware kampioen is hard, zwaar en heel lang.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 85