Ajax-sch luisteren? Aan het eind van alle selecties bleven er uiteindelijk ongeveer vijftien kinderen over. Zij vormden het afgelopen seizoen het jongste jeugdelftal van Ajax, de E2. De nieuwste dreumesen van Ajax stonden onder leiding van Patrick Ladru. Hij begon aan zijn zesde seizoen voor Ajax en kon inmiddels op zijn ervaring bogen. Aan het begin van het voetbaljaar zei hij: 'Een groot probleem in een zo jonge en nieuwe ploeg is overspelen. Allemaal zijn ze gewend de man van het elftal te zijn, iets wat bij hun vorige verenigingen ook zeker het geval geweest zal zijn. Nu gaan ze op in een groep spelers die net zo goed zijn als zijzelf, of misschien wel beter, maar de meesten willen daar nog niet aan geloven.' Opvallend van de E2 van het afgelopen seizoen was het hoge Amsterdammer gehalte. Volgens Ladru was dat goed te merken. 'Ze hebben veel meer power en lef dan spelers van buiten Amsterdam.' Een in het oog springende speler van dit jaar was Leandro Resida. Niet alleen door zijn voetbalkwaliteiten viel hij op, maar ook door zijn lengte en leeftijd. Leandro was pas zes toen hij bij Ajax kwam en is tot nu toe de jongste speler die ooit door Ajax is aangenomen. Het kleinste Ajax-tenue paste hem niet. Zijn shirt moest hij een paar keer omslaan en schoenen waren voor hem al helemaal niet op voorraad. Die moesten speciaal gemaakt worden. Passes van vijftien meter In de loop van het jaar werden de jongens langzaam aan gevormd. Alles wat ze voor ze bij Ajax kwamen geleerd hadden, werd afgeleerd. Als Lego-mannetjes werden de Kampioen of niet, als altijd wordt een nabespreking gehouden. De meeste jongens werden geselecteerd tijdens de talentendagen van Ajax. Met trillende knietjes en een Ajax-petje op meldden zij zich bij de club waar zij tot dan toe alleen nog maar van hadden gedroomd. Het is ieder jaar weer ongelofelijk hoeveel jongens op de talentendagen afkomen, samen met hun ouders die getooid zijn met filmcamera's, fototoestellen en andere apparatuur om de verrichtingen van hun kinderen vast te leggen. Alle kinderen werden door de directeur jeugdopleiding, de trainers, leiders en scouts van Ajax nauwlettend in de gaten gehouden. Is de balbehandeling goed, hebben ze snelheid en kunnen ze De kleinste schoenen, speciaal gemaakt

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 79