mmm Dennis Schulp passeert Rob McKinnon tijdens Ajax - FC Twente. Foto: Louis van de Vuurst kans heb gekregen. Het was nu eindelijk ook niet alleen een kwartiertje invallen, maar echt een hele wedstrijd. Ik weet voor mezelf dat ik niet door de mand ben gevallen en dat iedereen wel positief was.' In de bus richting Oosterpark, het sfeervolle huis van FC Groningen, werd Schulp bij 'mijnheer Van Gaal' geroepen, die hem vroeg of hij verbaasd was dat hij er plotseling weer bijzat. 'Ik zei van niet en verder was dat gewoon een positief gesprek. Met dat doelpunt haalde ik toch een beetje mijn gram, als bewijs dat ik best met het hoogste niveau meekan, hoewel dit pas één wedstrijdje was.' situatie. Zeker nu er zoveel blessures zijn, vindt hij dat hij recht heeft op een kans. Even heeft hij al mogen ruiken aan het eerste en ook dit jaar speelde hij aan het begin van het seizoen mee. Maar nu is alles anders. 'Volgend jaar moet ik bij de A-selectie zitten, want anders ben ik weg. Soms lijkt het wel of Van Gaal me niet mag. Gunt hij het me misschien niet? Dan moet hij gewoon zeggen dat hij me niet mag. Nu hij weggaat, wordt het wel anders. Een nieuwe trainer betekent nieuwe kansen. Dit jaar verwacht ik ook niet zoveel meer. Ik zie het wel.' overeind. Een blessure, opgelopen tijdens een competitieduel met het tweede, gooide op het eind van de competitie toch nog wat roet in het eten. 'Maar toch ben ik erg blij dat ik nu een Dodelijk bewijsmateriaal Het is inmiddels 30 mei als we elkaar opnieuw spreken. Veel is in korte tijd veranderd. Want voor Schulp nu geen treurverhalen meer. De spits heeft gespeeld en gescoord! Binnen de lijnen heeft hij gesproken, met een fraaie goal tegen FC Groningen als dodelijk bewijsmateriaal. En er was meer. Tegen SC Heerenveen, met zijn maatjes Knopper, Berck Beelenkamp en Splinter op de bank, was Schulp voor het eerst een basisplaats gegund. Hij had het zwaar tegen Johan Hansma, maar bleef redelijk goed Pak 'Op dit moment voel ik dat ik klaar ben voor de stap naar het eerste. En dan bedoel ik niet dat ik meteen moet spelen, maar gewoon, meetrainen, er echt bij zijn, dat soort dingen. Vanmiddag moest ik ook een pak passen, dus het is wel duidelijk dat ik volgend jaar bij de A-selectie zit. Daarmee heb ik nu wel mijn doel bereikt. Ik ga dan ook zeker niet meer uitkijken naar een andere club, dit is weer een volgende stap en dan zien we wel weer verder. Je ziet, in dit wereldje valt echt niks te plannen. Maar één ding is zeker, ik ben nog lang niet klaar. Tot nu toe heb ik nog altijd van mijn concurrenten gewonnen.' 7 O. A IAV y A r. A 7 I M C IIIII4 QQ7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 76