'Want iedereen kan wel zien dat het nu ook niet goed gaat.' Communiceren 'Het gekke is dat ze niet aan mijn voetbalkwaliteiten twijfelen, maar meer aan mijn fysieke kwaliteiten. Ik hoor steeds dat ik te klein ben en te smal. Maar als ze mij voetballend goed genoeg vinden... je kunt niet verwachten dat ik in twee jaar opeens twee keer zo groot of twee keer zo breed kan worden. En met mijn 1,81 meter ben ik niet eens zo klein. Dat weten ze en dan had Ajax me ook geen lang contract aan moeten bieden. Toen geloofden ze wel in me, en nu opeens niet. Dat vind ik raar.' De oud-speler van de Volewijckers kan het allemaal maar moeilijk bevatten. Want waar de technische leiding de mond vol heeft van de term 'communiceren', wordt Schulp overgeslagen. 'Als ze nou gewoon tegen me zouden zeggen dat ik niet goed genoeg ben, dan weet ik waar ik aan toe ben, maar zo gaat het blijkbaar niet. Je moet het altijd via via vernemen. Misschien komt het wel omdat ik te zelfverzekerd ben. Veel mensen vinden dat ik zo over-kom, maar dat zijn de buitenstaanders die me niet kennen. Vrienden, familie en andere mensen die met me omgaan weten wel beter. Ik ben gewoon geen type dat voor elk wissewasje naar de trainer gaat want dat heeft geen zin. Laat mij maar spelen, ik spreek wel op het veld door het scoren van goals.' En dat doet Schulp dan ook, tenminste, als hij aan spelen toekomt. Een aloude voetbalwet luidt immers dat aankopen verzekerd zijn van een plek in de basis, zodat Schulp na het aantrekken van Gabrich zelfs even was veroordeeld tot de bank. 'Want Gabrich bleek al snel niet goed genoeg te zijn voor het eerste en speelde dus veel bij ons.' Keihard metier De Amsterdammer oogt getergd. De tijden van weleer, toen in de jeugd lachend mannetjes werden gepoort en elke keeper achteloos werd gepasseerd, zijn voorbij. Voetbal is werk waar slechts plaats is voor elf, de rest is veroordeeld tot de bank of, nog erger, de gang naar een andere club. Het is een keihard metier waar weinig ruimte is voor vriendelijke woorden. Gepresteerd moet er worden, iets anders is er niet. Toch vindt Schulp zijn 'baan' de mooiste die er is. 'Het is al vaker gezegd, maar wat is er mooier dan elke dag lekker buiten voetballen? Daar heb ik echt heel veel plezier in, zeker nu ik weet hoe het is om gewoon te werken.' Als MEAO-student is Schulp verplicht stage te lopen, zodat hij zijn dagen voor een tijdje slijt bij een assurantiekantoor. Dat betekent braaf om half negen beginnen, om snel na de werkdag te trainen met het tweede. De blonde spits had niet gedacht dat het zo zwaar zou zijn. 'Ik heb nu echt wel meer respect voor mensen die dat lang volhouden. De hele dag binnen zitten is echt niks, daardoor geniet ik alleen nog maar meer van het trainen en het spelen, nog net zoveel als toen ik negen jaar geleden kwam.' Tien jaar was Dennis Schulp toen hij via De Volewijckers naar Ajax kwam. Via de D2 begon de lange weg van Voorland naar de Meer en nu dus via de Toekomst naar de Arena. 'Zonder de steun van mijn ouders had ik het echt nooit gered. Zij hebben me altijd gebracht en gehaald en het hele huishouden wordt op mij afgestemd. In al die jaren heb ik heel veel jongens zien komen en ook heel veel weer zien gaan. Ik ben er toch wel heel erg trots op dat ik al zover ben gekomen, maar het is logisch dat ik meer wil.' Ondanks het plezier in het voetbal is Schulp niet gelukkig met de huidige Foto: Louis van de Vuurst Dennis Schulp was bij Ajax - Heerenveen voor het eerst basisspeler. A IA* AA A r. A 71 M F IIIII14Q7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 75