geen respons en hoort de geruchten over weer nieuwe spitsen gelaten aan. En dat terwijl Co Adriaanse in de pers op de proppen kwam met de opmerking dat de zoektocht naar een nieuwe spits gestaakt kan worden. Want die zou al lang rondlopen op de Toekomst, broedplaats voor nieuw Ajax-talent. Bergkamp Zie Dennis Schulp en de eeuwige vergelijking met een illustere voorganger is snel gemaakt. De haardracht, de voornaam, het loopje en het Amsterdamse accent, veel zo niet alles, doet denken aan Dennis Bergkamp. Schulp praat in eerste instantie over 'iemand' wanneer de gelijkenis ter sprake komt. 'Altijd word ik wel vergeleken met iemand, echt overal waar ik kom. Er zijn zelfs hele artikelen aan gewijd. Maar ik kan er toch echt niets aan doen. Elet is ook wel logisch, we hebben veel gemeen. Behalve de angst voor vliegen dan. Maar het streelt me in ieder geval wel, dat is een ding dat zeker is.' Het bezorgt Schulp niet een gevoel van extra druk om van die eeuwige verhalen af te komen. Net zo min als de opmerking van Adriaanse veel gevolgen heeft gehad. 'Voor zo'n opmerking koop ik nu geen Foto: Louis van de Vuurst brood meer,' zegt Schulp. 'Wat me nog het meest dwars zit, is dat ik al twee jaar geen gesprek met de trainers heb gehad. Dat vind ik echt vervelend. Daardoor weet ik gewoon niet waar ik aan toe ben.' De ergernis is van het gezicht van de ras- Amsterdammer te lezen. Hij voelt zich gekrenkt. Dezelfde trainers waren immers sinds jaar en dag vol lof over Schulp, waardoor hij reeds is verzekerd van een A-contract, een keurige auto van de zaak en geen slecht salaris voor een MEAO- student met recht op een thuiswonersbeurs en een OV-jaarkaart. Maar Schulp wil meer en vindt dat hij daar recht op heeft. ■71

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 73