Foto: Yvonne Witte Kort na het veiligstellen van Europees voetbal werd alle vreugde daarover volledig de grond ingeboord door het zo plotselinge overlijden van Ajacied Nico Gianotten. Honderden mensen gaven blijk van belangstelling op de begrafenis op 23 mei en brachten deze meer dan symphatieke Amsterdammer de laatste eer. Met prachtige toespraken in de Obrechtkerk in Amsterdam en in de aula van de begraafplaats Buitenveldert werd het een stijlvolle plechtigheid die grote indruk maakte. 'Zelfs zijn woede-aanvallen hadden allure,' zei voormalig burgemeester van Amsterdam Ed van Thijn in zijn toespraak. Nico heeft het laatste deel van de competitie niet mee mogen meemaken. Het restant behelsde op 25 mei een bezoek aan Sittard. De hele reis naar Limburg en weer terug heeft Ajax moeten maken om een 2-1 nederlaag op te lopen. Het was slordig. Alleen Richard Witschge scoorde zeer fraai, maar na het aanvankelijke betere spel zakte het team toch zover weg dat de Fortunezen er plotseling weer zin in kregen en in de tweede helft soepel naar 2-1 liepen. Het had natuurlijk weinig meer om het lijf en weinig gevolgen, maar helemaal prettig was het toch niet. Ajax hoort nog steeds alles te winnen en daarmee uit! Een gelijkspel wordt al nauwelijks geaccepteerd, terwijl een nederlaag helemaal uit den boze is. Het is dus voor de club inderdaad een lastig jaar geweest met eigenlijk weinig lol. Die was er wel bij de jaarlijkse medewerkersavond die op 29 mei plaatsvond op de Toekomst. Het is altijd schitterend om een club als Ajax dan in al zijn eenvoud bij elkaar te zien om eens gezellig onder elkaar op waardige wijze een drukke periode af te sluiten. Voorzitter Van Praag wees er terecht op hoe belangrijk het is dat er gelukkig nog steeds zoveel mensen zijn die vrijwillig en belangeloos heel veel werk voor de club verzetten. Zij steken daar enorm veel tijd in omdat het rood-witte bloed nu eenmaal door de aderen vloeit en dan ben je verkocht. Jeugdleider en scout Teun Boogaard werd later op de avond met zijn vrouw naar voren gehaald als eerbetoon aan al die vrijwilligers in de club, waar Ajax zo rijk aan is. Opmerkelijk is altijd weer de ongedwongen sfeer waarin dit alles zich afspeelt en hoe simpel de club eigenlijk is, ondanks de vele miljoenen die erin omgaan, de wereldwijde uitstraling en dat mystieke en bijzondere dat Ajax bij vele buitenstaanders heeft. Natuurlijk wordt op zo'n avond het afgelopen seizoen even tot in detail besproken en worden tegelijkertijd onmiddellijk de oplossingen aangedragen om het allemaal beter te laten worden. Want dat is ook Ajax: het kan

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 6