Weer een schaal voor Zaterdag 2 Van de zaterdag-elftallen kwam alleen landskampioen zaterdag 2 nog in actie. Op gezag van de KNVB diende Ajax 2 nog een keer aan te treden tegen de zondag kampioen bij de reserve elftallen. De overwinning op Quick zondag 2 leverde de mannen van Henk Heyt voor de derde keer dit seizoen een 'schaal' op. Zaterdag 1 Van het voetbalfront van Zaterdag 1 is in dit laatste Magazine geen nieuws meer. We kunnen volstaan met de melding dat de ploeg het seizoen in stijl heeft afgesloten met een beach-volleybaltoernooi te Aalsmeer, gecombineerd met een barbecue. Een en ander was mede mogelijk gemaakt door de evenementencommissie. Foto: Louis van de Vuurst Ajax mocht het zichzelf kwalijk nemen dat het tot een verlenging kwam, maar ook daarin bleef de stand 1-1. Toen volgde de strafschoppen-loterij en de twintigste strafschop bracht pas de beslissing. Onze keeper Paul Wesseling wist de inzet met een katachtige reactie uit zijn doel te slaan, waardoor Ajax opnieuw een schaal en medailles veroverde. Een fantastisch slot aan een lang seizoen. Voor Quick was de pil wel bijzonder bitter, want ook vorig jaar grepen zij na een strafschop- penserie naast de titel. Het verlies werd echter waardig gedragen. Als sluitstuk van dit overzicht moeten er ook een paar woorden van dank worden vermeld. Allereerst natuurlijk aan alle spelers, die op enigerlei wijze hun steentje aan dit seizoen hebben bijgedragen. Dan natuurlijk aan de trainer Henk Heyt, die zeer veel aan deze ploeg heeft gewerkt en in één seizoen drie titels veroverde. Onze grensrechter Ben Kraanen, die werkelijk de stukken ervanaf heeft gevlagd. Onze 'peuten' Sander en Remco, die in het begin heel weinig begrepen van het voetbalspelletje, wat overigens nog steeds zo is. En tenslotte dank aan ieder, die zich voor ons heeft ingezet. Rest mij nog allen een welverdiende vakantie te wensen en zorg ervoor dat we elkaar gezond en heel weer kunnen treffen bij het komende seizoen. Wim Heisterkamp en Dolf van Zoest Cees Boot en Co Jager hadden in hun slotwoord veel lovende woorden voor het team en met name voor de vertrekkende spelers, die een klein aandenken kregen aangeboden. Zaterdag 2 Na het behalen van de landstitel was iedere speler van Zaterdag 2 in de veronder stelling dat het na zoveel wedstrijden wel eens tijd werd voor een welverdiende vakantie. Niets was echter minder waar. De KNVB had namelijk besloten dat Ajax ook nog diende te strijden om het algemeen kampioenschap van Nederland voor reserve hoofdklasse-elftallen en wel tegen de zondagkampioen Quick '20 uit Oldenzaal. Deze ontmoeting werd op 7 juni afgewerkt op het terrein van de W Zeist. Het werd een zenuwslopende ontmoeting waarbij Ajax het beste voetbal speelde. We namen de leiding door een zeer fraaie volley van Richard Louwers, maar tien minuten voor rust kwam Quick alweer langszij via een dubieuze penalty. Heel onverstandig kwam Wim Nijssen van de linksbuitenplaats helemaal naar de strafschopstip om de arbiter te wijzen op zijn 'foutieve' besluit. Dat leverde een gele kaart op en toen hij daarna door bleef mekkeren verscheen zelfs een tweede gele kaart, met alle gevolgen van dien. Ajax moest met tien man verder, maar bleef ook in de tweede helft domineren. £1

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 61