Titelrace Ajax 2 eindigt in deceptie Ajax 2 door Herman Bosschieter Na de hoopvolle berichten in het vorige Ajax Magazine moeten we helaas constateren dat Ajax 2 er niet in geslaagd is de titel voor de reserve-elftallen te prolongeren. De beslissende wedstrijd tegen Volendam werd verloren, waardoor het tweede direct was uitgeschakeld voor de strijd om het kampioenschap. PSV werd ook in deze klasse kampioen, Ajax 2 moest genoegen nemen met een teleurstellende vijfde plek. een bezoek aan Bacchus het seizoen afgesloten en werd er afscheid genomen van de vertrekkende spelers. De groep was dit keer flink uitgedund, omdat Eli Louhenapessy en Andrej Demtchenko reeds in Italië (Udinese) en Rusland (CSKA Moskou) vertoefden en Rody Turpijn, Kofi Mensah en Milan Berck Beelenkamp met het Nederlands Elftal in Frankrijk verbleven. John O'Brien was op stap met het Amerikaans Elftal. Ondanks de mutaties brachten wij in het zonovergoten Zandvoort een aangename tijd door. Vijfde plaats Sportief gezien kunnen wij niet terugkijken op een goed seizoen. Een vijfde plaats in de eindrangschikking is een plek die wij de laatste jaren niet gewend zijn. Uiteraard ligt daar een aantal redenen aan ten grondslag. De belangrijkste reden is de onmogelijkheid om een paar wedstrijden in dezelfde opstelling te kunnen spelen. Naast de eigen selectie van 16 spelers deden maar liefst 13 spelers van de A- selectie één of meerdere wedstrijden mee, voor het merendeel om na blessures weer wedstrijdritme op te doen. Ook moest er op verschillende A-junioren een beroep worden gedaan. Het was daarom voor Gerard van der Lem schier onmogelijk een goed ingedraaid team op de been te brengen. Het neveneffect van bovenstaande is tevens dat door het meedoen van de A-selectie spelers de eigen spelers onvoldoende wedstrijden spelen, wat hun ontwikkeling niet ten goede komt. Wij zijn dan ook driftig bezig om te onderzoeken hoe we dat het volgende seizoen kunnen oplossen. Ondanks de geschetste problematiek kunnen wij op individueel-niveau met tevredenheid terugkijken op het seizoen. Jongens als Milan Berck Beelenkamp, Kofi Mensah en Rody Turpijn, die in hun eerste jaar van het betaalde voetbal zijn, hebben een paar keer aan het grote werk mogen ruiken. Dat geldt uiteraard ook voor onze tweedejaars Dennis Schulp, Arno Splinter en in het bijzonder Mario Melchiot. Robert Gehring en Dave van den Bergh gaan hun geluk beproeven in Spanje bij Rayo Vallecano terwijl Eli Louhenapessy in Italië bij Udinese aan de slag gaat. Menno Willems blijft als rechtgeaarde Jordanees wat dichter bij huis. Hij vertrekt naar Vitesse. Adieu Gerard Al met al kunnen wij optimistisch blijven als het gaat om de aanvoer van nieuwe spelers. Tenslotte wil ik ter afsluiting van het seizoen tevens namens alle spelers en verdere begeleiding Gerard van der Lem nogmaals bedanken voor het vele werk dat hij in de afgelopen jaren heeft verricht om vele spelers te begeleiden - niet alleen op voetbaltechnisch gebied - met de laatste stap richting Ajax 1. Wij wensen Gerard en zijn gezin veel geluk in Zuid-Europa bij zijn nieuwe vereniging en wij zullen hem ongetwijfeld nog regelmatig bij Ajax mogen begroeten. Want daar is en blijft hij te veel Ajacied voor.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 59