Foto: Louis van de Vuurst Dave van den Bergh gaat een kopduel aan met Feyenoorder Tati Montoya De wedstrijd tegen Volendam, die een climax had behoren te zijn, werd helaas eén deceptie. Strijdend voor de laatste kans om deel te kunnen blijven nemen aan de race voor de landstitel in de reserve eredivisie, verwacht je van alle spelers een inzet waaruit je kunt afleiden dat ze er werkelijk alles aan doen dit te realiseren. Maar daar was in deze wedstrijd geen sprake van. We verloren geheel onnodig met 2-1. De anders zo betrouwbare goalie Fred Grim liet de bal uit zijn handen glippen na een vrije trap genomen door Jongsma, waardoor de stand op 1-0 kwam. Even later zorgde Arno Splinter voor de gelijkmaker. Arno schoot de bal hard op de goal en doordat het zicht van keeper Smit door een kluwen van spelers werd ontnomen, had hij het nakijken. Gaandeweg werd Ajax sterker, maar er ging geen echte dreiging van de acties uit. Het aanvallende spel van Volendam was niet geheel van gevaar ontbloot met de twee lange spitsen De Vries en De Bruyn. Eén keer kreeg Ajax de riante mogelijkheid om op voorsprong te komen toen Fred Grim een achterbal snel naar Kiki Musampa trapte. De aanvaller lobte de bal over de uitlopende keeper Smit, die tot zijn opluchting zag dat de bal net naast zijn doel verdween. Ondanks het feit dat Ajax gedurende de gehele tweede helft sterker was en Volendam steeds meer naar achteren werd gedwongen, gebeurde toch wat men zo vaak in het voetbal ziet. Richard Knopper leed op het middenveld balverlies en uit de daarop volgende voorzet van Molenaar was het De Vries die 2-1 aantekende en Volendam aan de zege hielp. Volendam bleef door dit resultaat wel meedoen om de strijd voor het kampioenschap. Beschamende vertoning Bij de twee volgende wedstrijden werd nog slechts gestreden om des keizers baard. Feyenoord degradeerde na een kansloze 4-0 nederlaag uit de eredivisie en zal moeten trachten volgend jaar op het hoogste niveau terug te keren. Ajax kwam op een 2-0 voorsprong door twee benutte penalties van Dave van den Bergh. Eerst werd Kiki Musampa in het strafschop gebied door Boateng onderuit gehaald en even daarna Nordin Wooter door Zaalman. Beide spelers mochten van scheidsrechter Monsma vroegtijdig de douche opzoeken. Voor rust zette Peter Hoekstra de stand na een voorzet van Richard Knopper op 3-0. Omdat Ajax bijzonder slordig met de kansen omging, werd de voorsprong in de tweede helft slechts met één goal uitgebreid. Kiki Musampa scoorde het laatste doelpunt na een goede actie van Peter Hoekstra. De laatste wedstrijd tegen Sparta werd met 3-1 verloren. Over het verloop van deze wedstrijd schrijven we het liefst helemaal niets. Het is beschamend om te zien hoe elf profspelers, waaronder vier A-selectiespelers en vier die enige malen in Ajax 1 hebben gespeeld, tegen overwegend amateurs met 3-1 op hun broek krijgen. Traditie getrouw werd met een etentje en

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 58