AJAX 18 22 33 36 48 55 Een voorbeeldige prof Voetbal is maar een spelletje 57 58 Titelrace Ajax 2 eindigt in deceptie 61 Weer een schaal voor Zaterdag 2 62 Gerard van der Lem, levensgenieter in de schaduw 72 Dennis Schulp is klaar voor nummer 9 78 De miniatuurtjes van de Ajax-school 86 Ajax C1 wint prestigieuze Trofeo Tommaso Maestrelli 90 Voetbal als hogere wiskunde lAGAZINE^ 10e jaargang nummer 8 juli 1997 Ajax Magazine verschijnt acht keer per jaar Uitgever: Tema Uitgevers, Debbemeerstraat 25, 2131 HE Hoofddorp Telefoon: 023-563 54 34 Fax: 023-563 30 54 Advertentie-exploitatie: Tema Sport: Rolf H. van Aller, Michael Anslijn, Erik Jansen, Pascal Jonkman, Kay McKerrow Produktie: Albert Aandeweg Vormgeving: John de Vries Abonnementen: U kunt zich telefonisch op Ajax Magazine abonneren. Het telefoonnummer van de Ajax Magazine abonneeservice is 023-5638681 tussen 13.30 en 15.30 uur. Een abonnement op een jaargang van 8 Ajax Magazines kost 60,00. De Ajax Magazine verzamelband 1996-1997 U kunt de Ajax Magazine verzamelband 1996/1997 telefonisch bestellen. Het telefoonnummer van de Ajax Magazine abonneeservice is 023-5638681 (tussen 13.30 en 15.30 uur.) De verzamelband kost 29,95 inclusief verzendkosten. 6 Kroniek Van de voorzitter De visie van Louis van Gaal Druk: Roto Smeets Utrecht Gastcolumn: Herman Kuiphof Arnold Scholten Ondanks zijn ellenlange ervaring kijkt hij onveranderd met verbaasde ogen de voetbalwereld in. Het is niet zijn wereld. Scholten is nooit verworden tot het stereotype dat zijn vak bevolkt. De gekte heeft hij zich nooit eigen gemaakt. En daarmee is hij altijd een voorbeeldige prof gebleven. In het afgelopen seizoen was hij de beste der Ajacieden. Volgend seizoen speelt hij voor JEF United, in Japan. Rondje Arena: de kantoren Het gedicht Zijn 83-jarige moeder glom van trots. Toeschouwers slikten een brok in de keel weg. Louis van Gaal werd op zijn laatste zondag in de Arena als een vorst uitgewuifd. Van Gaal, die door Hare Majesteit de Koningin tot Ridder in de Orde van Oranie-Nassau was benoemd, kreeg een afscheid dat alleen voor grote vedetten is gereserveerd. In zijn feestrede wenste hij de toehoorders veel geluk toe, 'net zoveel geluk als ik heb gevonden. Want voetbal is en blijft een spelletje. Voor levensgeluk moet je vechten.' Distributie: Aldipress Redactie: David Endt, Erol Erdogan, Michel Sleutelberg Medewerkers aan dit nummer: Jeroen van den Berg, Heiman Bosschieter, Selena Bouman, Raymond Bouwman, Helen van den Broek, Henri Goldsmann Wim Heisterkamp, Robert Heukels, Mark van den Heuvel, Marcelle van Hoof, Herman Kuiphof, Erik van Leeuwen, Tijn Middendorp, Maarten Moll, Ronald Ockhuysen, Scato van Opstall, Rik Planting, Tessa Posthuma de Boer, Michael van Praag, Ron de Rijk, Armand Schreurs, Jeroen Snijders, Edwin Struijs, Simone Tacx, Wanda Tuerlinckx, George Verberne, Willem Vissers, Klaas Vos, John de Vries, Yvonne Witte, Chris Willemsen, Dolf van Zoest, Simon Zwartkruis Ajax-katern: alle elftallen, van het tweede tot de E2 Frans Hoek Omslag: Fotografie: Louis van de Vuurst Lithografie en beeldmanipulatie: Luuk Divendal, Sjoerd Claassen. Fotografie: Louis van de Vuurst, e.a. Copyright: Niets uit dit magazine mag worden gekopieerd of vermenig vuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever Frans Hoek, de keeperstrainer van Ajax, is een unicum in zijn vak. Een thuiswedstrijd van Ajax volgen met Frans Hoek naast je op de perstribune leertje hoe voetbal hogere wiskunde wordt. Hij heeft oog voor detail, het gaat om meters en bij voorkeur om centimeters bij het positiespel, en hij praat over het vak met bezieling. Dit soort mensen noort thuis in de top. Louis van Gaal weet dat. Hij neemt Frans Hoek mee naar het buitenland nadat hij liefst twaalf seizoenen voor Ajax werkte.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 3