WÈËMM Twee jaar geleden keerde Scholten terug bij de club waar hij het ooit helemaal zou gaan maken, volgens de kenners. Het kwam er niet geheel uit. Feyenoord werd zijn tweede topclub en Scholten ontwikkelde zich van een voetballer die altijd alles met verfijning deed tot een speler die ook terug kon vallen op zijn vechtlust. Menigmaal ging hij voorop in de strijd. Van Gaal haalde hem tot veler verbazing terug naar Ajax. In het gesprek dat de directeur betaald voetbal met hem had, werd hem te verstaan gegeven dat hij geen basisplaats zou krijgen. Hij zou worden ingezet waar dat nodig was. Scholten ging akkoord en kwam in dat eerste seizoen tot twintig wedstrijden. In de Champions- Leaguefïnale tegen Juventus viel hij in en benutte hij een van de penalty's. Dit seizoen kwam hij door alle blessures veel vaker voor in de opstellingen en bewees hij zijn kwaliteiten en daarmee het gelijk van Van Gaal. Van onschatbare waarde, werd de middenvelder annex verdediger genoemd. Het vertrek naar Japan kan echter niets anders betekenen dan dat Scholten vindt dat hij door het Ajax- bestuur niet op waarde is geschat. Maar van rancune geen spoor. In de antwoorden schijnt slechts heel vaag de wrevel door. Scholten: 'Toen ik naar Ajax kwam, wist ik hoe het ervoor stond. Achteraf gezien heb ik meer gespeeld dan ik toen dacht. Er zijn ook meer blessures geweest dan wie dan ook voor mogelijk had gehouden. Ik stond op het tweede plan, maar gaandeweg schoof ik steeds meer naar het eerste. In de periode dat dat nog maar weinig gebeurde, was het best wel eens moeilijk. Je mist toch heel veel mooie wedstrijden. Met name bij Champions-Leaguewedstrijden stond ik te popelen. Een vol stadion, en als je jezelf dan in vorm voelt, zit je niet lekker op de bank. Het probleem was ook dat ik moeilijk ritme kon opdoen. Ik speelde wel in het tweede, maar dat is toch anders. Naarmate ik meer speelde, voelde ik me groeien. Met name in dit seizoen.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 39