2J r Interview r avontuur van j niet-geneti cne nn door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst Als er bij de Arena een flitsend gekleurde sportbolide aan komt razen, met piepende banden de bocht om; er een blits geklede jongen uit springt, met een zonnebril trendy op het haar; er meisjes voor hem in katzwijm vallen, terwijl hij zich breed grijnzend en met kwinkslagen strooiend met de pers onderhoudt; dan weet je: dit is niet Arnold Scholten. Ondanks zijn ellenlange ervaring kijkt hij onveranderd met verbaasde ogen de voetbalwereld in. Het is niet zijn wereld. Scholten is nooit verworden tot het stereotype dat zijn vak bevolkt. Een zonderling is het, die toevallig iets goed kan wat door anderen het belangrijkste op aarde gevonden wordt. De gekte heeft hij zich nooit eigen gemaakt. En daarmee is hij altijd een voorbeeldige prof gebleven. In het afgelopen seizoen was hij de beste der Ajacieden. Volgend seizoen speelt hij voor JEF United, in Japan. 'Het beviel me bij Ajax heel goed,' zegt Scholten. 'We woonden hier met plezier en ik vond het fijn om bij een van de beste clubs ter wereld te kunnen voetballen. In principe was ik dus ook graag gebleven. Het zag er ook niet naar uit dat ik weg zou gaan. Maar de aanbieding die Ajax mij deed, was niet helemaal wat ik ervan had gehoopt. Ik besloot te wachten en om me heen te gaan kijken. Volgens mij dacht Ajax dat ik alsnog akkoord zou gaan. Er is nog een tweede ronde geweest, maar ook die had beter kunnen verlopen. Of ik teleurgesteld ben in de houding van Ajax? We zijn het niet eens geworden.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 37