voor zevenduizend plaatsen. In 1927 verrezen pas aan weerszijden van het kasteel tribunes. Tegenover de hoofdtribune werd in 1927 een eenvoudige, niet overdekte tribune gebouwd. Deze houten tribune werd in 1963 afgebroken. Een jaar eerder was achter deze tribune de bouw begonnen van een nieuwe, naar de gelijknamige rivier de Schietribune genoemd. De hoge, imposante Schietribune, een ontwerp van H.A. Maaskant, had twee lagen en een capaciteit van tienduizend toeschouwers. Bij het voltooien van de tribune, of beter gezegd na het afbreken van de oude tribune ervoor, bleek welke grote inschattingsfout men gemaakt had. De Schietribune bleek wel heel erg ver van de zijlijn af te liggen, waardoor veel sfeer verloren ging. Het veld werd hierop een stukje in oostelijke richting verplaatst, maar dat had als consequenties dat de hoofdtribune iets verder van de zijlijn kwam af te liggen en het midden van het kasteel niet meer recht achter het doel lag. Tot overmaat van ramp bleek de publieke belangstellng voor de landskampioen van 1958 niet altijd even groot. Tegen Foto: Archief Sparta Feyenoord en Ajax zat het regelmatig vol (32.000 toeschouwers), maar veel vaker was de lege Schietribune eerder lelijk dan imposant. Begin 1990 verwoestten twee stormen gedeelten van de Schietribune. Speler René van der Gijp zette tijdens de training olijk een helm op. Sparta greep de ravage aan om de Schietribune te verkleinen. Op 14 april 1991 werd ze heropend als de Rijnmondtribune. Gastheer Ajax, weliswaar een niet zo oude maar wel zo traditierijke vereniging als Sparta, heeft Spangen met heel wat bezoekjes vereerd. Ook de klassieker tegen Feyenoord werd er Foto: Archief Sparta Beelden uit 1923 tijdens en na een competitiewedstrijd van RV AV Sparta A V.SPARTA

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 231