Foto: Yvonne Witte dicht bij het stadion. Ik vind het interieur heel mooi geworden. Er is een perfecte bereikbaarheid, voor alle evenementen die hier plaatsvinden. Met al die kantoorgebouwen in de buurt hebben we een prima onderkomen.' Rijkaard heeft samen met zijn vrouw veel inbreng gehad in de totstandkoming van de interieurs. 'Ja, ik ben zeker onderdeel van dit café en zo voel ik het nu ook. Het idee sprak me aan en dat is ook het belangrijkste, niet het geld. Alles is gecoördineerd door Rob Cohen. Er hebben enkele gesprekken met aannemers en bouwvakkers plaatsgevonden waarin de plannen zijn bedacht. ;Daarbij heb ik veel inspraak gehad en dat vond ik ook belangrijk. Voorlopig is Soccer World er alleen in Nederland, maar de mogelijkheid tot meer is er. Het concept ligt hier.' Is de voormalige vedette van Ajax niet teleurgesteld in het afhaken van Joop van de Endes theaterboulevard? Rijkaard: 'Ach, daar zit ik niet zo mee. Er is hier straks veel aanloop als ook het museum open is. Er gaat hier meer gebeuren. De Amsterdam Arena trekt veel mensen. Niet alleen bij het voetbal, maar ook bij concerten en andere evenementen. De mensen blijven komen.' Danny Blind, die als aanvoerder en vertegenwoordiger van de selectie zeer druk is bij wat die dag zowel het afscheidsfeestje van Van Gaal en tegelijkertijd een voorlopige openingsreceptie van Soccer World is, geeft vlak voordat hij de bus instapt die de selectie naar de RAI brengt, nog snel zijn reactie: 'Alles is er wat mij betreft uitgekomen. Wat je hier ziet is geënt op voetbal. Dit heeft zowel stijl als gezelligheid. Ik ben er blij mee.' Themazaak Als de gereedstaande bus vertrokken is, geniet Rob Cohen na. Het is overbodig te vragen of hij tevreden is, want dat straalt Cohen gewoon uit. Als hem voorgelegd wordt dat hij als geestelijk vader blij zal zijn met Soccer World, reageert hij bescheiden: 'Dat ben ik niet hoor, de jongens zijn zelf de geestelijke vaders. Vorig seizoen, tijdens de uitwedstrijd tegen Real Madrid in de Champions League, kwamen ze met het idee, naar aanleiding van een All Star achtig café. Daar hadden ze geloof ik iets over gelezen. Het idee is dus echt van hen. Vervolgens ben ik in Londen gaan kijken en heb ik het project op de rails gezet.' Cohen, zakenman in hart en nieren, blijkt opvallend nuchter in de succesmogelijkheden voor het Soccer World. Cohen ziet ook lastige klippen die zullen moeten worden omzeild. Cohen: 'Het is een themazaak, waarbij de rechten van alle ideeën in eerste instantie bij de vijf jongens en mij liggen. Zij zullen nu veel moeten doen om klanten te trekken, want dat is bepalend voor de verdere overname in de rest van Europa en de wereld. Het zou fantastisch zijn als dat lukt. Hier bij de Arena ligt de basis en tijdens wedstrijden en evenementen zal het heus niet moeilijk zijn om de zaak te vullen, maar de andere driehonderd dagen die een jaar telt is dat al lastiger. Alleen als we de kwaliteit bewaren kan dit project een succes worden. Alle gerechten op de menukaart heb ik zelf aangebracht, daar heb ik lang over nagedacht. Deze kaart is volgens mij heel goed. Ik kom zelf uit het vlees, dus ik weet waarover ik praat. Ajax staat voor kwaliteit, dus dat moet ook voor Soccer World gelden.' Vlak voor het ter perse gaan van dit nummer werd bekend dat Ruud Haarms niet langer werkzaam is bij Soccer World. m

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 212