Foto: Yvonne Witte man te zweten. Ongelooflijk dat het nu al zover is. Je proeft hier echt voetbal.' De verdediger vond in het resultaat de dingen terug die hij bij de voorbesprekingen naar voren had gebracht. Hij vertelt: 'Iedereen heeft z'n aandeel gehad, we beschouwen dit als een opzet van ons zelf. We hopen op franchising, iets als Planet Hollywood, maar dan net weer anders. Als PSV het idee zou overnemen moeten zij het met hun spelers doen. Ik zie dat wel zitten. Nee, het gaat mij niet om het geldgewin, maar zuiver om het idee. Ik ben nu heel blij, want het is prachtig geworden.' Foto: Yvonne Witte Broer Ronald beweegt zich die dag voort op krukken en lijkt zich al helemaal thuis te voelen in zijn nieuwe bedrijf. Nu eens verkoopt hij shirts, dan weer neemt hij plaats achter de tap om alle dorstigen van drank te voorzien. Geintje Ongeschoren, met zijn twee krukken in de buurt, kijkt Ronald tevreden om zich heen en zegt: 'Dit is echt gigantisch en nog nooit eerder vertoond in Nederland. De entourage is schitterend, heel apart. De sfeer is bepalend voor het uiteindelijke succes en volgens mij zit het daarmee wel goed. Toen we hieraan begonnen deden we dat eigenlijk als geintje. Een leuk idee, meer niet. We dachten niet aan bakken met geld, dat kan zeker in het begin ook niet. Veel mensen willen al franchisen. We zien het wel. Uitbreiding lijkt mij een kwestie van tijd. We hebben alle vijf hetzelfde gevoel: dit is van ons en zelfben ik daar eigenlijk best wel trots op.' Boven, in de buurt van de geënsceneerde bestuurskamer maar niet goed zichtbaar voor de meeste aanwezigen, staat een imponerende gestalte genoeglijk te nippen aan een biertje. Het is Frank Rijkaard, die graag wil uitleggen waarom hij zo tevreden is. Rijkaard: 'Dit is een unieke locatie, zo Foto: Yvonne Witte 14 4

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 211