Twee voetbalsterren met AC Milan als gedeelde trots: Ruud Gullit en Winston Bogarde Foto: Yvonne Witte Op de tweede verdieping is de sfeer rustiger. Hier zouden radio en televisie op termijn uitzendingen moeten gaan verzorgen en kunnen de spelers interviews geven aan journalisten. Het is denkbaar dat in sommige gevallen het bovengedeelte voor het publiek wordt afgesloten in verband met televisieopnamen. In de hoek een replica van de Ajax-bestuurskamer, met uitzicht op vijf patrijspoorten waarin de gestalten van Danny Blind, Frank en Ronald de Boer, Frank Rijkaard en John van 't Schip, plus een beknopt historisch overzicht van hun voetbalverleden. Tranen In de periode tussen begin maart en eind mei moet er keihard aan de inrichting van het café zijn gewerkt, want waar eind februari de wind nog over het kale beton gierde, is het op zondag 1 juni, ruim een uur na afloop van Ajax' laatste competitiewedstrijd tegen Vitesse, een drukte van belang. Glazen champagne worden over de hoofden aan dorstigen aangereikt, het geroezemoes is oorverdovend. Hier viert Louis van Gaal in eigen kring zijn afscheidsfeest. Hier ook vloeien zijn eerste tranen, wanneer René Froger voor Van Gaal en zijn meest dierbaren om hem heen de hit Number One ten gehore brengt. Niet alleen Van Gaal is geroerd, Ton Pronk heeft bij binnenkomst het gevecht tegen het vocht al opgegeven. Veel tranen dus bij deze speciale receptie in Soccer World en ook veel bekenden. De gehele selectie van Ajax is uiteraard aanwezig, maar ook veel andere bekende gezichten. Enkele namen: Ruud Gullit, Karin Bloemen, Ron Brandsteder, Frank Rijkaard, Ed. van Thijn en Nwanko Kanu. En natuurlijk Erica Terpstra, die de scheidende coach een ridderorde opspelt. Af en toe stapt iemand op een van de initiatiefnemers af (van de vijf is alleen John van 't Schip vanwege verplichtingen met Oranje niet aanwezig) om een gemeend compliment te geven. Tussen alle speeches en feestelijkheden door zien de vier nog kans om kort hun reactie te geven op het resultaat van hun eigen initiatief. Allereerst Frank de Boer, die oprecht straalt. 'Dit is echt fantastisch!' zegt hij met verheven stem om boven het feestgedruis uit te komen. 'Het is echt mooier geworden dan ik had verwacht. Kijk zelf maar om je heen, iedereen vindt het mooi. Veel mensen hebben keihard gewerkt om het voor vandaag af te krijgen. Twee dagen geleden zaten hier nog vijftig

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 209