het liefst zo snel mogelijk in Eindhoven en Rotterdam moet worden overgenomen. Alles in dezelfde stijl, maar met andere naamdragers die goed scoren in de betreffende plaatsen. Het uiteindelijke doel van Soccer World is de verwezenlijking van een twintigtal bars in belangrijke Europese voetbalsteden. Soccer World moet een herkenbare ontmoetingsplek worden waar voetballiefhebbers uit de gehele wereld elkaar treffen. Haarms kon er ver voor de opening, toen de plannen voor Soccer World er weliswaar lagen, maar de plek zelf nog voornamelijk uit beton bestond, al met aanstekelijk enthousiasme over vertellen. 'Er bestond al enige tijd het plan om een grand café in de Arena te openen, met menselijke prijzen voor een biertje en een gezellige uitstraling, zonder de verplichting om ergens lid van te worden. Die vijf jongens vonden zo'n plek ook belangrijk. Tijdens het EK voetbal van 1996 hadden ze in Londen iets dergelijks gezien. In samenwerking met Rob Cohen, de schoonvader van Ronald, is uiteindelijk het idee ontstaan voor Soccer World. Rob heeft vreselijk veel contacten en is heel belangrijk voor het realiseren van dit project. Het is een grand café, maar wel met een knipoog. Wat mij betreft moet iedereen die hier binnenkomt een zogenaamd wow-gevoel krijgen.' Pele en AAaradona De aanloopproblemen zullen niet klein zijn, want nu Joop van de Ende zijn plannen voor een theaterboulevard heeft laten vallen, is een belangrijke impuls voor het nieuwe uitgaanscentrum in Zuidoost verdwenen. Haarms ziet dit slechts als een incident: 'Natuurlijk is het begin moeilijk. Het is hier in de omgeving nog één grote bouwput. Maar met de plannen voor de Pathé-bioscopen, de Mojo-concerten en nog enkele nieuwe cafés en restaurants in de buurt zal Soccer World het wel redden, daar ben ik van overtuigd.' Voor de liefhebbers van voetbal zal Soccer World een verplicht nummer worden, daarover lijkt geen twijfel te bestaan. De plannen waren groots en de uitvoering lijkt bij een eerste aanblik geslaagd. Bij binnenkomst in het vierhonderd vierkante meter grote en twee verdiepingen tellende pand wordt men direct getroffen door de voetbalsfeer die is gecreëerd met foto's, bekers en tal van andere attributen. In vitrines staat een verzameling borstbeelden gehuld in shirts van beroemde spelers als Pele en Maradona. De beste voetballanden worden hier tentoongesteld, met mooie relikwieën en persoonlijke eigendommen van de grootste voetballers uit de geschiedenis. Iets verderop bevindt zich een replica van de Ajax-kleedkamer, waar gegeten en gedronken kan worden. Een grote attractie is de bar, waarvan de met flessen beklede achterwand gesitueerd is in een naar beneden vallend voetbaldoel. Centraal in de houten vloer is van wit en zwart marmer een voetbal ingelegd. Op de begane grond worden ook de bij het concept behorende merchandise-artikelen verkocht. Beeldschermen vertonen onafgebroken onvergetelijke voetbalhoogtepunten. Langs de wenteltrap die naar de bovenverdieping voert hangen historische foto's en de logo's van de twintig clubs die ooit de Europa Cup 1 wonnen. Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 207