1 Foto: Louis van de Vuurst Soccer World is een horecagelegenheid volgens het franchising-principe, waarbij wereldwijde overname de basisgedachte is. Staat rondom Planet Hollywood de filmindustrie centraal, bij Soccer World draait alles om voetbal. Soccer World is café én restaurant, waar de gast 's ochtends koffie met gebak kan nuttigen, 's middags en 's avonds kan eten en aan het einde van de middag kan borrelen, en dit alles in een sfeer die voetbal uitademt. De initiatiefnemers Danny Blind, Frank en Ronald de Boer, Frank Rijkaard en John van 't Schip krijgen geen geld voor het verbinden van hun naam aan de nieuwe keten. Integendeel, zij hebben juist een aanzienlijk bedrag geïnvesteerd om uiteindelijk via het marketingprincipe franchising de financiële injectie terug te verdienen. Ruud Haarms, zoon van ras-Ajacied Bobby, is door de vijf initiatiefnemers aangesteld als manager en heeft het grootste vertrouwen in het project. Haarms komt al vanaf zijn achtste bij Ajax over de vloer en heeft dus een rood-wit hart. Als keeper redde hij het niet bij Ajax, want, zegt hij, 'ik woonde en werkte in het café van mijn vader op het Rembrandtplein. Dan heb je wel wat anders aan je hoofd dan trainen.' Sjaak Storm was destijds zijn concurrent en die was volgens Haarms junior acht keer beter dan hijzelf. 'Maar', zegt hij zelfverzekerd, 'in het horecawezen ben ik bepaald geen domme jongen.' Gezien de vele Ajacieden die bij de realisatie van het project betrokken zijn, ligt het voor de hand om bij Soccer World te denken aan een grand café voor Ajacieden. Fout, aldus Haarms. Soccer World is een pilot-bar, waarvan het idee

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 204