De cover van Ajax Magazine nummer 7, ligt gereed om bij de diverse katernen te worden gevoegd. Het immense planbord van Roto Smeets, dat ook binnenkort een museumstuk wordt. Met een druk op de knop kan iedereen dan zien wat de status van een bepaald tijdschrift is. Groep zich redelijk koest op het gebied van sponsoring. Iedere vestiging heeft zo wel zijn eigen ideetjes, die dan vooral op regionaal gebied kunnen worden uitgevoerd. Nu we echt als één groep, met één naam door het leven gaan, zullen er wellicht meer activiteiten worden ondernomen. Nu hebben we Ajax als hoofdmoot, met af en toe iets anders erbij.' De snelle ontwikkelingen in de wereld van het drukwerk leiden volgens Verheul ook tot een afkalving van het aantal Het 'moment suprème': de verschillende katernen van het Ajax Magazine rollen van de band, voorzien van een stevige plaklaag om het geheel bij elkaar te houden. Nu de cover er nog om en een dag later zal het blad in de schappen van de boekwinkels en kiosken liggen en verstuurd worden naar de abonnees. arbeidsplaatsen. Om een voorbeeld te geven hoe snel het gaat: in 1968 werkten er nog honderdvijftig man op de zetterij, nu wordt het pre-press werk gedaan door een twintigtal mensen.' Moordende concurrentie In de komende jaren zal het niet anders zijn of de computer doet langzaam maar zeker op elke afdeling zijn intrede, als dat al niet gebeurd is. Verheul: 'Zo werken we nu nog met een immens groot planbord met de afmetingen van een voetbaldoel, maar binnenkort kun je met één druk op de knop de status van een bepaald blad zien. Voor ons is het dus de kunst die balans te vinden. Maar de medewerkers weten dat de concurrentie moordend is en dat we dus wel moeten.' 4 7ft

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 170