Op het strand in Zandvoort. 'Daar heb ik heel veel jaren van mijn leven doorgebracht. Hier zit ik links naast mijn oma voor ons huisje bij kampeervereniging Helios. Mijn broertje zit aan de andere kant. Ik was erg gek op mijn oma. Ze had altijd veel snoep bij zich als ze naar ons toe kwam. Zo te zien is het een koude dag, want ik kijk erg moeilijk. Het strand heeft een belangrijke rol gespeeld in m'n leven. We waren er de hele zomer. Zes weken lang waren we buiten. Ik voetbalde natuurlijk de hele dag, maar bouwde ook forten en hield kwallengevechten. Vaak verlang ik terug naar het strand. Ik heb nu zo'n hectisch leven. Zodra ik wat meer tijd heb wil ik een eigen strandhuisje nemen.' Schaatspret. 'Samen met twee vriendjes ging ik de hele dag schaatsen op de Kattenburgergracht die toen helemaal bevroren was. Dit is vlak bij de Marinewerf. Ik heb geen idee meer wie de jongen in het midden is. Rechts staat Bert Lichtvoet. Hij is heel lang een goede vriend van me geweest.' Het klassieke schoolkiekje. 'Samen met mijn broer, die twee jaar jonger is dan ik, werd ik achter een tafeltje gezet. De fotograaf zei alles voor. Een arm moest rustig op tafel liggen en met de andere moest ik het boek vasthouden. Wat een afschu welijk plantje op de hoek van de tafel, hè? Het vest dat ik hier aan heb, was heel mooi. Ik weet nog goed dat mijn moeder er hard aan gewerkt heeft. Het was van suède. Mijn moeder wilde altijd dat ik er netjes uitzag. Daarom durfde ik vaak niet naar huis als ik weer eens een gat ik m'n broek had of de zolen van m'n schoenen kapot had getrapt.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 158