Poepluiers 'Daar heb ik absoluut geen moeite mee. Het went allemaal heel erg snel, zelfs dat soort dingen. Het voordeel is dat Quincy eigenlijk niet huilt. Dat scheelt echt een stuk. En de poepluiers neem ik dan wel voor lief. De naam Quincy hebben we zelfbedacht. Hij is niet vernoemd naar iets of iemand. Gewoon Quincy Owen Kluivert.' Roddelbladen 'Daar heb ik echt een hekel aan. Dit jaar ben ik er erg veel mee geconfronteerd. Ik weet ook niet hoe ik ze kan tegenhouden. Persoonlijk word ik er helemaal misselijk van. Het is duidelijk dat het een inbreuk op je privacy is, maar ik weet niet wat je eraan kunt doen. In Italië wordt het misschien nog wel erger of meer, maar ik probeer me er niets van aan te trekken.' (Bij)geloof 'Ik ben rooms-katholiek. Vroeger deed ik er veel aan, maar nu heb ik daar weinig tijd voor. Ik krijg nog wel af en toe mijn hostie. Echt bidden doe ik niet. Zo af en toe ben ik gewoon even op mezelf, zonder dat iemand me stoort. Dat doe ik niet dagelijks, maar gewoon wanneer ik vind dat het even nodig is. Bijgeloof? Daar heb ik echt niets mee. Ik heb geen bepaalde kleren, sokken of sieraden die ik altijd moet dragen om goed te kunnen presteren.' Familie en vrienden 'Die zijn heel erg belangrijk voor me. Zeker mijn familie. Ik heb zowel bij Ajax als erbuiten een aantal goede vrienden. De meeste dingen bespreek ik met mijn familie, maar niet alles. Er is ook nog zoiets als privé-zaken, die houd ik voor mezelf of bespreek ik met anderen.' Uiterlijk 'Ik hecht veel waarde aan kleding. Van alle soorten en merken, veel Dolce Gabbana maar ook andere merken. Wat dat betreft kom ik in een goed land terecht. Het zal niet zo zijn dat ik in Milaan altijd in maatpakken zal gaan lopen, maar er een beetje goed uitzien, vind ik wel prettig. Ik geef redelijk veel geld uit aan kleding, dat is wel belangrijk voor me.' Ronaldo 'Echt een fantastische voetballer. Hij komt heel dicht bij de omschrijving van de beste voetballer. Als ik naar hem kijk, dan kijk ik puur als voetballiefhebber en dan ga ik niet speciaal op bepaalde bewegingen of acties letten die hij maakt. Ik probeer niet meteen iets van hem te leren, maar ik geniet vooral van hem.' Vrije tijd 'Vissen. Ja, absoluut vissen. Verbaast je dat? Het is echt waar, dat is echt een hobby van me, sinds de jeugd al. Gewoon lekker rustig zitten. Dat kan ik echt uren doen. Het is voor mij een manier om te ontspannen, net als skeeleren. Dat vind ik ook echt leuk om te doen. Net als Cruijff in het Vondelpark. Sommige mensen kijken dan wel vreemd op, maar wat ze dan denken en zeggen moeten ze zelf maar weten, dat interesseert me niet. Het is gewoon een leuke sport.' Suriname 'Ik hoop dat alles snel beter gaat met Suriname, ik vind het echt een wereldland. Ik vind het leuk om er veel over te lezen, maar ik houd me er verder niet echt mee bezig. Als ik ouder ben, zou ik er graag wat meer tijd en aandacht aan willen besteden, nu ben ik er alleen maar met mijn gedachten af en toe bij.' AAedia 'Met sommige journalisten heb ik goede contacten en sommige doen me niets. Soms is al de aandacht heel vervelend, maar het ligt er helemaal aan wat ze met je willen. Als iemand erop uit is om negatief te schrijven, dan is dat echt minder. Over het algemeen hebben de journalisten, zeker in Nederland, wel goede bedoelingen.' Amsterdam 'Dat blijft altijd de stad. Wat er bijzonder is aan Amsterdam? Het is voor mij echt de enige echte stad die er is. Er is altijd wat te doen, alles kan en mag. Het is er heel erg vrij. Ik ben hier geboren en het is echt een wereldstad, net als Milaan trouwens. Daar zal ik het ook best naar mijn zin krijgen.' Kabel 'Dat is gigantisch opgeblazen allemaal. Dat sloeg op een gegeven moment nergens meer op. Het is gewoon een vriendengroep waarbij er een bepaalde band is, niets meer en niets minder.' Politiek 'Daar houd ik me niet echt mee bezig. Het interesseert me wel, maar niet zo dat ik er echt betrokken bij wil zijn. Als de beslissingen die worden genomen maar het beste voor het land zijn, dan ben ik tevreden. Maar ik maak me er niet echt druk om.' Sjaak Wolfs 'Sjakie. Ja, werelds. Veel plezier met hem gehad. Die man is echt Ajax voor mij. Ik ga dat soort mensen heel erg missen. Sjakie, de mensen van het spelershome. Maar ik hoop dat ik in Milaan een beetje hetzelfde kan opbouwen.' Jeugd 'Dat is bij mij allemaal wel een beetje versneld de laatste jaren. Toch heb ik niet echt het gevoel dat ik wat gemist heb. Het gaat erom dat je het zelf nog in de hand kunt houden. Ik zie het ook niet als een andere groep mensen, je gaat gewoon mee met de ouderen in die stroom, dat gaat vanzelf. Als ik terugkijk, denk ik niet: shit, was ik maar wat langer echt jong gebleven.' Druk 'Daar kan ik wel goed mee omgaan. Dat word je bij Ajax vanaf het begin ook wel geleerd, dus dat is niet nieuw. Ik voel dat niet als iets zwaars, of iets extra's. Daar ben ik gewoon te nuchter voor. Je kunt me nog het best omschrijven als een nuchtere Amsterdammer, die gaat proberen om het te maken in Milaan. Last van druk heb ik in ieder geval niet.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 151